Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Czy warto kupować nowe mieszkanie?

Możliwość kupienia nowego mieszkania w bloku w Poznaniu albo domu jednorodzinnego jest wyznacznikiem pozycji finansowej i stanowi powód do dumy. Jednak wiążą się z nim także pewne niedogodności.

Wygląd nowego lokum

Decydując się na zakup nowego mieszkania w bloku albo apartamentowca, godzimy się na to, że o wielu sprawach zadecyduje za nas deweloper. Nie mamy wpływu na lokalizację naszego lokum; nie możemy wybrać sobie okolicy, w jakiej chcielibyśmy zamieszkać ani zdecydować choćby o sposobie orientowania naszego mieszkania. To deweloper z Poznania wybiera za nas choćby okna PCV czy drzwi zewnętrzne. Decyduje za nas o wielkości balkonu oraz o układzie pomieszczeń w mieszkaniu. My nie mamy wpływu na to, czy w mieszkaniu będą pokoje przechodnie, czy też nie albo czy jeden z pokoi będzie połączony z kuchnią. Nawet bramy garażowej w mieszkaniu w Poznaniu nie możemy sobie sami wybrać, bo robi to za nas deweloper. Przecież i tak za nią płacimy, więc powinniśmy mieć jakąś możliwość wyboru.

Wszystko takie same

Fakt, że domy w zabudowie szeregowej na danym osiedlu oraz ich otoczenie wyglądają tak samo, sprawia, że całość sprawia przyjemne dla oka wrażenie. Zdjęcia takich osiedli dobrze prezentują się w folderach. Jednak na pierwszy rzut oka widać, iż trudno się na nich wyróżnić, jeśli ktoś miałby takie pragnienie. Nie ma w nich miejsca na indywidualizm i oryginalność. Każdy ma taki sam dom, wszystko wygląda podobnie i co najwyżej można przed takim domem pielęgnować kolorowy ogródek, by przełamać tę monotonię. Zawsze warto próbować takich metod i wykorzystywać każdą okazję, by jakoś się wyróżnić. Oczywiście, wyróżnić się w pozytywny sposób, by nasze pomysły nie przerodziły się w ekstrawagancję.

Wobec wysokich kosztów zakupu gotowej nieruchomości warto się zastanowić, czy nie lepiej postarać się o pozwolenie na budowę własnego domu i mieć realny wpływ na to, jak będzie wyglądał. Obie inwestycje są przecież porównywalne cenowo. A budując dom we własnym zakresie, nie będziemy na nikogo zdani w kwestii jego wyglądu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes