Blaszany garaż jako cud nowinek technologicznych

Garaż blaszany z wiatą jest niekonwencjonalnym pomysłem stworzonym, żeby odpowiedź na potrzeby konsumentów. Decyzja wyboru pomiędzy wiatą a garażem okazała się tak kłopotliwa, że powstała nowa konstrukcja łącząca obie te cechy w jednym. Sprawdza się w szczególności w ograniczonych powierzchniowo miejscach, w których nie można zastosować dwóch osobnych obiektów budowlanych. Teraz rozstrzygnięcie jest proste, a wybór oczywisty.

Garaż blaszany z wiatą − czym tak naprawdę jest?

Prawo budowlane definiuje budynek jako obiekt budowlany, który na stałe przytwierdzony jest do gruntu. Dodatkowo posiada fundamenty, piach oraz przestrzeń wydzieloną z odpowiednimi przegrodami. Z tego powodu garaż jest określany mianem samodzielnego obiektu budowlanego. Jego montowanie możliwe jest tylko i wyłącznie przy elewacji budynku. Dzięki temu daje stabilne oparcie, a przy tym skutecznie tworzy przyjemny kącik osłonięty z każdej strony. Taką prywatność można wykorzystać na wiele sposobów.

Jak funkcjonalnie wykorzystać garaż blaszany z wiatą?

Poprzez jednoczesne połączenie garażu blaszanego z wiatą powiększa się jej użytkować i dzięki temu można wykorzystywać ją na różnorodne sposoby. Sam garaż może służyć do przetrzymywania samochodu, rowerów, motorów lub innych cennych przedmiotów, które wymagają zamknięcia oraz odpowiedniego zabezpieczenia przed złodziejami. Z kolei wiata nadaje się do schowania mebli ogrodowych albo zorganizowania pod nim grilla czy spotkania z przyjaciółmi w czasie złej sytuacji pogodowej. Obie części są solidnie wykonane i stworzone tak, żeby zabezpieczać przed czynnikami atmosferycznymi. 

Najistotniejszym czynnikiem przemijającym za wyborem garażu blaszanego z wiatą jest jego prosty, jasny design. Mieści się on w ramach stylu skandynawskiego i nordyckiego, więc wpasuje się w każdy wygląd elewacji. Będzie schludnie komponować się z całokształtem budynku. Stworzy estetyczną przestrzeń, w której można zarówno schować przedmioty, jak i zorganizować miłe spotkanie.

Author: Le Corbusier