Czy można znaleźć dobrze płatną pracę dla spawacza

Czy można znaleźć dobrze płatną pracę dla spawacza?

Spawacz jest zawodem wymagającym nie tylko dużej zręczności, lecz również sprawności fizycznej i dobrego zdrowia. Praca wymaga często długotrwałego pozostawania w jednej pozycji oraz niebywałej precyzji w detalach. Aby otrzymać dobrze płatną pracę jako spawacz trzeba mieć kierunkowe wykształcenie – szkoła średnia lub studia. Spawacz bardzo często narażony jest w pracy na stres, dlatego osoby szukające dobrze płatnej pracy dla spawacza muszą być odporne na czynniki stresogenne. Osoba na tym stanowisku musi również umieć umiejętnie oceniać sytuację i adekwatnie reagować.

Dobrze płatna praca dla spawacza w kraju i zagranicą

Codzienne obowiązki w pracy spawacza są zależne od tego, gdzie pracuje – w kraju, czy zagranicą. Uczniowie po szkołach najczęściej rozpoczynają swoją karierę w warsztatach samochodowych lub blacharskich. Spawacz w trakcie nauki może dokonać wyboru jednej z wielu specjalizacji – spawanie: aluminium, światłowodu, gazu, a nawet pod wodą. Dzięki temu osoby z doświadczeniem mogą znaleźć dobrze płatną pracę dla spawacza.

Niestety osoba po szkole jako spawacz nie zarabia dużo. Najczęściej zarobki są trochę wyższe niż najniższa krajowa – jest to spowodowane brakiem doświadczenia. Niestety stawka nie jest adekwatna do wykształcenia czy wymagań na tym stanowisku.

Dobrze płatna praca dla spawacza jedynie za granicą?

Dobrze płatna prace dla spawacza znajdziesz wyłącznie w dużych przedsiębiorstwach, np. stoczni, kopalni, czy zagranicznych koncernach. W tych miejscach można zarobić max 8 tys. brutto. Niestety są to zarobki nawet 5- krotnie niższe niż za granicą. Tam spawacz bez doświadczenia może liczyć na zarobki min. 2 tys. euro brutto, a wraz z posiadanym doświadczeniem wysokość wynagrodzenia rośnie. Spawacze z doświadczeniem zarabiają nawet od 6 do 8 tys. euro brutto. Jeśli jesteś spawaczem i chcesz dobrze zarabiać, to świetnym rozwiązaniem jest wyjazd do Europy Zachodniej. Właśnie tam polscy specjaliści są doceniani.

Author: Le Corbusier