Laminaty HPL i higiena

Przeglądając strony internetowe o tematyce meblarskiej tudzież budowlanej, bardzo często możemy zetknąć się z pojęciem laminatów HPL. Mowa tu o tworzywie pochodzenia naturalnego, poddawanego procesowi termoutwardzania w trakcie produkcji, mającym na celu nadanie mu trwałości oraz stylowej prezencji. W efekcie, otrzymujemy najwyższej klasy płyty, które po dziś dzień znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, a także budownictwie. Co więcej, wytrzymałość oraz niesamowity design to nie jedyne atuty laminatów termoutwardzalnych. Ogromną popularność posród właścicieli budynków użytku publicznego zapewniły im bowiem przede wszystkim walory higieniczne. W niniejszym artykule przybliżymy temat tej niezwykle istotnej kwestii.

Dlaczego higiena jest tu tak istotna?

W przeciwieństwie do powierzchni, z którymi stykamy się na co dzień w naszych domach i mieszkaniach, blaty i ścianki w biurowcach tudzież szkołach są dotykane przez dziesiątki, a nierzadko nawet setki osób dziennie. To z kolei sprawia, że przenoszenie szkodliwych zarazków staje się zagrożeniem niezwykle realnym. I chociaż czasy pandemii COVID mamy już za sobą, nie oznacza to, że toalety tudzież biura nie powinny spełniać odpowiednich wymogów. Wysokiej klasy laminaty HPL uniemożliwiają mikroorganizmom rozwój na ich powierzchni. Co więcej, są one proste w czyszczeniu, ognioodporne oraz bardzo estetyczne, co czyni je znakomitym wyborem w niemal każdym typie wnętrz, od toalet, po laboratoria.

Funkcjonalność a prezencja

Co sprawia zatem, że laminaty HPL są tak cenione pod kątem estetycznym? Przede wszystkim szeroki wybór wariantów kolorystycznych, oferowanych przez renomowanych producentów. Co więcej, same płyty są dostępne w różnych kształtach i wymiarach. Ich lekkość, połączona z udarowością, umożliwia jednocześnie ewentualną, samodzielną obróbkę zakupionych elementów. Zalety te sprawiają, że płyty HPL możemy wykorzystać nie tylko w pomieszczeniach rzadziej odwiedzanych, takich jak szatnie, ale również w biurach lub klasach szkolnych. Meble z laminatów nie wymagają bowiem częstej wymiany na nowe, nawet przy intensywnej eksploatacji, zaś ich walory higieniczne zapobiegną rozwojowi rozmaitych chorób u korzystających z nich osób.

Author: Le Corbusier