Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

6 powodów, dla których warto mieć garaż

Większość osób budujących dom obok niego stawia również wiatę dla swojego samochodu. Mieszkańcy miast mają do wyboru zostawianie aut pod chmurką, na parkingu albo w garażu. Dlaczego warto wybrać tę ostatnią opcję?

Chroni przed deszczem i śniegiem
Parkowanie aut pod zadaszeniem chroni je przed uszkodzeniami, gdy na dworze panują niekorzystne warunki atmosferyczne. W czasie burzy grad nie zniszczy nam karoserii, a zimą nie będziemy musieli odśnieżać samochodu. Przestaniemy też tracić czas na skrobanie szyb.

Zabezpiecza przed rdzą
Niektórzy kierowcy są przekonani, że garaże blaszane zabezpieczają auta przed rdzą. Z jakiś powodów pojazdy trzymane nocą w zamkniętych pomieszczeniach nie ulegają korozji tak szybko, jak auta parkowane pod chmurką. Lepiej nie przekonywać się na własnej skórze, czy raczej masce, że mają rację.

Uniemożliwia kradzież
Jeśli zostawimy samochód w zamkniętym pomieszczeniu, złodziejom aut trudniej będzie się do niego dostać. Konieczność forsowania zamka w drzwiach może ich skutecznie zniechęcić do prób bezprawnego przywłaszczenia sobie naszego samochodu. Prędzej ich łupem stanie się pojazd zaparkowany pod blokiem niż garażowane auto.

Ocala życie kotów…
Garaże blaszaki zapewniają bezpieczeństwo nie tylko nam i naszym czterem kółkom, ale również bezdomnym zwierzętom. W zimne dni koty, z braku lepszych miejsc, mogą próbować schronić się pod podwoziem samochodu. Zwinięte w kłębek, spędzają tam nieraz całą noc. Jeśli nie zbudzą się na czas, ich drzemkę może przerwać dopiero dźwięk uruchamianego silnika. Wtedy jest już za późno na ucieczkę.

… i węży
Równie tragiczny los może spotkać ciepłolubne gady. Jeśli zatem nie życzymy sobie towarzystwa zaskrońca moszczącego się wygodnie w komorze silnika naszego auta, lepiej wynajmijmy garaż blaszany, by węże lub – rzadziej w naszym klimacie spotykane – jaszczurki nie wpełzały pod maskę naszego auta.

Służy za magazynek
Komórki w blokach są małe i nie wszystkie rzeczy możemy w nich pomieścić. Garaż zaś może nam posłużyć jako składzik choćby na akcesoria do samochodu lub letnie/ zimowe opony. Dodatkowe miejsce na przechowywanie przedmiotów potrzebnych nam tylko od czasu do czasu na pewno się przyda.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes