Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Jak urządzić przestrzeń wokół pensjonatu?

Korzystny wizerunek hotelu czy ośrodka wypoczynkowego budują nie tylko: atrakcyjne położenie, stylowa architektura czy przyjazne, cieszące oko wnętrze. Równie ważny jest wygląd otoczenia budynku, głównie dlatego, że na jego podstawie potencjalny gość wyrobi sobie opinię na temat całego pensjonatu.

Jak zatem zapewnić pozytywne odczucia osobie oglądającej po raz pierwszy np. dom wczasowy? Dbając o dużo zieleni wokół. Zielone, równo przystrzyżone trawniki oraz wiszące doniczki z kwiatami to minimum, jeśli zależy nam na efekcie przyjemnym dla oka. Na tyłach budynku można stworzyć niewielki ogród, oferując w ten sposób gościom z miasta, choćby z Poznania, przestrzeń do relaksu. Ozdobne kamienie ogrodowe, np. łupki jurajskie posłużyć mogą do wytyczenia i wypełnienia ścieżek, którymi będą wędrować nasi goście, podziwiając kwiaty i ozdobne krzewy. Nie należy przy tym zapominać o ustawieniu kilku stylowych ławeczek, by mogli na chwilę spocząć i podziwiać piękno okolicy. W ich pobliżu, na trawniku można stworzyć kwietniki lub skalniaki z różnymi rodzajami roślin. Idealnie do tego celu nadaje się kamień dekoracyjny – jako budulca można użyć otoczaków o brązowej i kremowej barwie albo gnejsowego grysu. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią na wolnym powietrzu, możemy pokusić się o zorganizowanie miejsca do biesiadowania. Pod zadaszeniem możemy ustawić stoły oraz ławy, a pośrodku ułożyć z głazów duże koło, tworząc w ten sposób miejsce na ognisko. W pobliżu, z różnych rodzajów kamienia naturalnego, można zbudować grill ogrodowy do przyrządzania potraw z mięsa i warzyw. Mieszkańcy dużych miast, np. Poznania, cenią sobie możliwość biesiadowania przy ognisku i chętnie wykorzystują nadarzające się ku temu okazje. Z pewnością zatem zaaprobują ciekawe rozwiązania, które im to umożliwią.

Prowadzenie własnego pensjonatu albo gospodarstwa agroturystycznego z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Przy odrobinie wyobraźni i odpowiedniej aranżacji przestrzeni można stworzyć miejsce przyjazne odwiedzającym.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes