Ochrona i dbałość

Każdy kierowca docenia możliwość ochrony swego samochodu przed mrozem, ostrym słońcem, deszczem lub gradem, a najlepszą ochronę daje zamknięty garaż. Dobry i szczelny garaż chroni auto nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale również przed przypadkowym lub celowym uszkodzeniem karoserii oraz przed zniszczeniami dokonywanymi przez różne gryzonie.

Poza szczelnym zamknięciem garażu, istotna jest również jego termiczna izolacja, zwłaszcza gdy jest on integralną i ogrzewaną częścią domu. Odpowiednio zabezpieczony garaż samochodowy chroni nasz pojazd przed skrajnymi temperaturami. Latem nie nagrzewa się on, w przeciwieństwie do samochodów pozostawionych na słońcu, gdzie niektóre elementy mogą wręcz wywołać poparzenia. Zimą natomiast, nie musimy walczyć z odśnieżaniem, a dodatkowo daje nam komfort wsiadania do ciepłego auta.

Bramy segmentowe – jakość i estetyka

Budując nowy, bądź remontując stary garaż, warto zapoznać się z ofertą firmy OknaRio na segmentowe bramy garażowe. Bramy takie wykonywane są z blachy ocynkowanej lub tworzywa sztucznego i charakteryzują się wyjątkową lekkością. Ich budowa (różnej wielkości segmenty) oraz mocowanie tuż pod sufitem, sprawiają, iż brama tak naprawdę zajmuje niewiele przestrzeni garażowej.
Zależnie od naszych potrzeb, możemy wybierać wśród bram, które będą maksymalnie izolować nas od hałasu zewnętrznego, deszczu, silnego wiatru, czy też wysokich i niskich temperatur.

Najnowocześniejsze bramy garażowe posiadają również możliwość zamontowania w nich specjalnych okienek, bocznych drzwi wejściowych lub kratek wentylacyjnych. Są wyjątkowo trwałe, łatwe w montażu i obsłudze. Mogą być otwierane i zamykane ręcznie, bądź za pomocą napędu elektrycznego.

Jeśli nasz garaż jest integralną i ogrzewaną częścią domu, wówczas wysokiej jakości brama garażowa jest niezwykle istotna. Pozwoli ona na zachowanie ciepła wewnątrz oraz nie pozwoli na przedostawanie się zimna do środka części mieszkalnej. Może również stanowić ochronę antywłamaniową.

Author: Le Corbusier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *