Wiele zalet fasad wentylowanych

Efektowny wygląd budynku z pewnością ma ogromne znaczenie dla inwestora. Warto więc zadbać chociażby o fasady. Dzięki odpowiedniemu wyborowi budowla nie tylko będzie się ładnie prezentowała, ale także okaże się trwała. Coraz większą popularnością cieszą się na przykład fasady wentylowane. Inwestorzy wykorzystują je zarówno w przypadku nowych budowli, jak również odnawianych obiektów.

Fasady oddychające oraz gustowne

Jak montuje się fasadę wentylacyjną? Istnieje w niej warstwa izolacyjna, która przylega do ściany, a także warstwa elewacyjna. Między nimi znajduje się wolna przestrzeń, dzięki której powietrze jest w stanie swobodnie przepływać. Ma to zasadniczą zaletę. Otóż ściana oddycha, dzięki czemu można uniknąć na przykład zawilgocenia. Prawidłowa cyrkulacja powietrza sprawia, iż łatwo można uniknąć pojawienia się pleśni. Istnienie dodatkowej zewnętrznej warstwy sprawia, że w budynku zachowane zostają odpowiednie warunki cieplne, to znaczy latem ściana chroni przed przenikaniem ciepła, a zimą – przed przechłodzeniem. Poza tym fasada wentylacyjna to także estetyka. Zewnętrzne płyty wyglądają efektownie, a ich wybór jest szeroki.

Ważny odpowiedni montaż

Oczywiście wiadomo, że – tak jak w wielu przypadkach – diabeł tkwi w szczegółach. Istotne dla trwałości konstrukcji oraz estetyki jest odpowiednie zamontowanie fasady. Niezwykle ważne, wręcz kluczowe, jest więc właściwe zamontowanie podkonstrukcji oraz samych płyt fasadowych. Zastosowanie skutecznych wsporników czy nitów oraz wykonanie prac odpowiednim narzędziami pozwolą długo cieszyć się korzyściami z posiadania tego rodzaju fasady. Dla estetyki kluczowe jest to, by nity lub łączniki można było swobodnie malować, tak by cała konstrukcja wyglądała efektownie. Warto wspomniane elementy dopasować do koloru płyty.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem fasad wentylowanych na stronie www.sfsintec.biz/mo/pl/pl/web/industrial_solutions/construction/rainscreen_cladding/rainscreen_cladding_1.html

Author: Le Corbusier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *