Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Charakterystyka domu pod klucz

Zastanawiasz się nad posiadaniem własnego domu, ale przerażają się formalności związane choćby z uzyskaniem pozwoleniem na budowę czy zapewnieniem dostawy mediów na działkę? Chciałbyś mieszkać poza miastem, ale wiesz, że obowiązki służbowe nie pozwolą Ci na kontrolowanie postępów na placu budowy? Mimo wszystko nie musisz rezygnować ze swoich potrzeb.

Zakres prac
Jeśli marzy Ci się dom jednorodzinny w Poznaniu bądź jego okolicach, możesz zdecydować się na nową, wykończoną wewnątrz i na zewnątrz nieruchomość. W ten sposób nabywasz dom gotowy do zamieszkania już w momencie zakupu. Ma on profesjonalnie wykonaną elewację i izolację termiczną oraz odwodnienie wokół budynku. Teren wokół niego przeważnie jest już ogrodzony. Nie musisz martwić się też o prace wykończeniowe, gdyż ściany są otynkowane i pomalowane, a na podłogach są już ułożone kafelki albo drewniany parkiet. Osadzone są również drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, a także okna PCV. Jedyne, o co powinieneś wtedy zadbać, o meble do kuchni, salonu oraz pozostałych pokoi. O pomoc w aranżacji wnętrz możesz poprosić specjalistę albo samodzielnie podjąć decyzje w tej materii, kierując się upodobaniami, gustem i potrzebami swoimi oraz swojej rodziny.

Standard wykończenia
Budową domu pod klucz zajmuje się obecnie niejeden deweloper albo biuro projektowe z Poznania. Eksperci nieruchomości oceniają, że około 10% transakcji na rynku nieruchomości dotyczy zakupu domów gotowych do zamieszkania. Oferowane budynki mieszkalne mogą mieć różne standardy wykończenia:

  • opcja podstawowa obejmuje m.in. panele na podłogach oraz ściany i sufity dwukrotnie pomalowane na biało. W wyposażeniu może brakować drobnych elementów, choćby wewnętrznych parapetów przy oknach
  • opcja rozszerzona – tu możesz się spodziewać położonego na podłodze drewnianego parkietu, wystroju konsultowanego z architektem wnętrz, a nawet niektórych mebli. Często na przykład montowana jest szafa wnękowa.

Szczegóły dotyczące standardu wykończenia najlepiej konsultować z wykonawcą projektu budowlanego albo deweloperem, gdyż niektóre szczegóły mogą się różnić w zależności od lokalizacji nieruchomości i praktyki budowlanej w danym regionie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes