Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kupując nieruchomość w Hiszpanii?

Letni klimat Hiszpanii wciąż cieszy się u nas niesłabnącą popularnością. Bezchmurne niebo, czysta woda, bogata historia, sielska atmosfera – wszystko to sprawia, że wielu Polaków zaczyna poważnie rozważać zakup hiszpańskich nieruchomości. Mniejsze apartamenty, domki jednorodzinne czy też działki kuszą nas przystępnymi cenami, idącymi w parze z możliwością ewentualnego wynajęcia ich potem innym osobom dla dodatkowego zysku.

Należy jednak pamiętać, że kupowanie zagranicznych nieruchomości w ciemno wiąże się z niemałym ryzykiem. Planując taką inwestycję, powinniśmy korzystać wyłącznie z usług zaufanych specjalistów, na przykład z firmy Centrobrokers, Oto, na co należy zwrócić szczególną uwagę, zanim zgodzimy się na zakup upatrzonej nieruchomości.

Stan prawny obiektu

Każdy inwestor doskonale wie, że zakup mieszkania tudzież domu cieszy wyłącznie wtedy, gdy mamy pełen wgląd w legalność zakupu. Z tego też powodu, jeszcze podczas wstępnej rozmowy z agentem nieruchomości, powinniśmy dowiedzieć się, czy zakup faktycznie nie postawi nas pod przysłowiową ścianą. Kupowany dom powinien być więc pozbawiony zadłużenia i widnieć w rejestrze gruntów. Podatek od nieruchomości musi zostać uregulowany, zaś obecny właściciel powinien posiadać pozwolenie na jej budowę. Wiodący specjaliści na rynku, jak chociażby firma Centrobrokers, unikają również wymuszania na nas podpisywania nieprzetłumaczonych dokumentów. Jeśli nie rozumiemy języka załączonej dokumentacji, nie przystępujmy do zakupu – nie jest to bowiem praktyka, którą stosują wiarygodni sprzedawcy nieruchomości.

Ewentualne uszkodzenia

Podczas rozmowy z agentem, skontrolujmy również faktyczny stan nieruchomości. Każda ukryta przed nami wada wiąże się bowiem z kosztownym remontem oraz znacznym opóźnieniem odpowiedniego przygotowania obiektu do naszych potrzeb. Jeśli planujemy z kolei zakup nieruchomości przeznaczonej do remontu, upewnijmy się, co dokładnie wymaga w niej do odnowy. Obsługa klienta powinna dokładnie przedstawić nam stan każdego z pomieszczeń, podając nam przy tym szacowane koszty remontu. To właśnie z tego powodu, korzystanie z usług firm takich, jak Centrobrokers, jest tak istotne. Nie znając stanu nabywanej nieruchomości, narażamy się bowiem na poważne straty finansowe, przez które łatwo jest się potem zrazić do dalszych planów zagranicznych przeprowadzek. W rzeczywistości, to nie szczęście, a rozwaga pomoże nam cieszyć się nowo nabytym domem tudzież mieszkaniem.

Author: Le Corbusier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *