Korzyści płynące z zakupu zadaszeń tarasowych prosto od producenta

Taras to idealna strefa relaksu, która coraz częściej staje się naturalnym przedłużeniem salonu, bądź jadalni zwłaszcza w nowo powstałym budownictwie. Pomysłów na wykończenie tarasów jest dużo. Jedni całą przestrzeń przeznaczają na część biesiadną, drudzy łączą ją z miejscem na grilla. Jeszcze inni urządzają na terenie tarasu strefę wellness w postaci basenu, jacuzzi i sauny z miejscami do leżakowania. Jak pogodzić różne strefy wypoczynkowe tarasu w jednym systemie zadaszenia? Z jakiego materiału wykonać dach nad tarasem, aby pasował on zarówno do otoczenia, charakteru obiektu budowlanego, jak i aranżacji tarasu?

Postaw na nowoczesne zadaszenia tarasów z poliwęglanu

W przypadku tradycyjnych materiałów stosowanych na zadaszenie tarasu ciężko jest wybrać materiał na zadaszenie, który zarówno pokryje jacuzzi i basen, jak i część wypoczynkową i jadalnię. Żaden materiał nie zagwarantuje nam 100% funkcjonalności tarasu. Czy to drewno, szkło, czy tkanina albo będą obciążały konstrukcję tarasu, albo nie dadzą pełnej ochrony przed wiatrem i deszczem. Zadaszenia poliwęglanowe, te z pewnego źródła będą nie tylko trwałe, ale w całości spójne z aranżacją tarasu. Są one wytrzymałe na ekstremalnie trudne warunki pogodowe. A te zakupione prosto od producenta, sprawią, że taras będzie funkcjonalny w każdym calu, praktycznie cały rok.

Dlaczego zadaszenia tarasowe warto kupić od producenta?

Kupując zadaszenia tarasowe gotowe, musimy z czegoś rezygnować praktycznie za każdym razem. Może okazać się, że zupełnie inaczej planowaliśmy np. rozmieszczenie drzwi na ogród względem wejścia do domu. Innym problemem może być zła wysokość zadaszenia względem zabudowy stałej będącej na terenie posesji. W przypadku wykonania projektu zadaszenia basenu u producenta możemy korzystać ze wszystkich możliwych rozwiązań technologicznych. Łącząc je w układ najbardziej odpowiadający naszym potrzebom, nie musimy iść na żadne kompromisy projektowe. Co niestety zdarza się, gdy zamawiamy projekt w firmie świadczącej usługi montażu zadaszeń tarasowych. Firmy te zwykle korzystają z rozwiązań gotowych dostępnych u producenta zadaszeń poliwęglanowych. W przeciwieństwie do projektów zadaszeń tarasowych od producenta będą to więc realizacje nieznacznie inne od oczekiwań klienta.

Author: Le Corbusier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *