Hangar lotniczy – jak jest skonstruowany i do czego służy?

Hale namiotowe to wieloformatowa konstrukcja przeznaczona do szerokiego zastosowania. Tworzone z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych, są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Obiekty te spełniają standardy bezpieczeństwa. Namiot ten można wykorzystać na przykład pod hangar lotniczy. Jak jest skonstruowany i do czego konkretnie można go wykorzystać? 

 

Konstrukcja hangarów lotniczych

Hangary lotnicze to konstrukcje o dużej powierzchni, wykonane z dobrej jakości elementów – stali lub aluminium. Hale te posiadają pokrycie dachu wykończone podwójną warstwą plandeki oraz system nadmuchowy. Ściany natomiast są ocieplone płytą warstwową. Cechują się wysokim poziomem funkcjonalności. Można je rozbudować, w razie potrzeby zdemontować i złożyć w innym miejscu. Plusem jest to, że hangary te świetnie nadają się również do montażu na dowolnym podłożu. Istniejący już hangar można powiększyć o dodatkową powierzchnię. Konstrukcje te są nie tylko funkcjonalne, ale też atrakcyjne wizualnie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Inwestycja w nie to niemal same korzyści, bo i koszty budowy są całkiem przystępne. Są znacznie niższe niż koszty budowy obiektu murowanego. 

 

Do czego służy hangar lotniczy?

Jak sama nazwa wskazuje, hangary lotnicze służą przede wszystkim do przechowywania samolotów, śmigłowców oraz szybowców. Obiekty te mogą być wyposażone w okna, drzwi oraz bramy przesuwne. Mogą mieć również systemy oświetlenia, klimatyzację i ogrzewanie. Zaletą hangarów tego typu jest możliwość wykonania go w dowolnym rozmiarze. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://www.fourtech.pl/pl/hangar-lotniczy/

 

Personalizacja hangarów lotniczych 

Hangary lotnicze u niektórych producentów można personalizować. Obiekty te są tworzone na podstawie indywidualnie opracowanego projektu. Dzięki temu konstrukcja może być dowolnie modyfikowana. Hangar ten można dowolnie wyposażyć, dodając na przykład podjazd i stolarkę otworową. Zarówno okna, jak i bramy są dopasowywane pod kątem działalności, czy inaczej, celu przeznaczenia obiektu. Tak więc konstrukcja tego typu składa się z wielu elementów, a każdy z nich można modyfikować zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Hangar tak naprawdę można dopasować również do potrzeb przechowywania samochodów dostawczych i maszyn specjalnych. Wystarczy zastosować płyty warstwowe, aby tym sposobem podzielić jedną wielką przestrzeń na części, tworząc w ten sposób pomieszczenia socjalne czy na przykład techniczne. Obiekty te mogą mieć również indywidualnie wybrany kolor. 

Szerokie możliwości zastosowania hangarów lotniczych czynią je popularnymi obiektami, chętnie wybieranymi przez przedsiębiorców prowadzących działalność w różnych branżach. Konstrukcje te można spersonalizować, co stwarza jeszcze szersze możliwości ich użytkowania. Inwestycja w tego typu obiekty nie wiąże się z dużym wydatkiem. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż budowa obiektu murowanego. Ich zaletą jest także to, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby hale te montować i demontować, zmieniając tym samym ich lokalizację. 

Author: Le Corbusier