Zastosowanie oraz montaż przewodu YDY 3×2,5

Jesteś w trakcie generalnego remontu i czeka Cię wymiana instalacji zasilających? Przewód YDY 3×2,5 jest tym, w co obowiązkowo powinieneś się zaopatrzyć. Mają one dość szerokie zastosowanie i są powszechnie stosowane nie tylko w budynkach mieszkalnych. Do czego konkretnie służą i jak przebiega ich montaż? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim informatorach o kablach YDY 3×2,5.

Kiedy sprawdzi się przewód YPY 3×2,5?

Kable z miedzianymi żyłami o przekroju 2,5 mm2 najczęściej znajdują zastosowanie w instalacjach domowych. Choć stosowane są również do kładzenia instalacji zasilających w takich miejscach, jak biura, sklepy czy obiekty komercyjne. To, co jest bardzo ważne, to że ten trzyżyłowy przewód może być montowany natynkowo oraz podtynkowo. A zatem dokonując zakupu, nie musimy martwić się tym, że nie wiemy jeszcze, czy będziemy umieszczać kabel w ścianie, czy też puścimy go po tynku. Warto dodać, że od jakiegoś czasu popularne stało się to, aby montować kabel YDY 3×2,5 w instalacjach oświetleniowych. Jednak trzeba pamiętać o tym, że nie zawsze się on sprawdzi w tego typu instalacjach. A to dlatego, że może on zasilać wyłącznie pojedyncze obwody oświetleniowe. Tym samym jeśli mamy żyrandol z pięcioma żarówkami i nie chcemy zapalać ich wszystkich naraz, to przewód, o którym mowa, się wówczas nie sprawdzi… Jednak wracając do podstawowego zastosowania przewodu YDY 3×2,5, to jest on w stanie zasilać kilka odbiorników, pobierających dużo energii elektrycznej w jednym czasie. Wyróżnia się wysoką jakością i bezproblemową eksploatacją. Szukając przewodu do instalacji zasilających, możemy spotkać się z tym, że przy symbolu YDY będzie dodana literka „p”. Oznacza ona, że przewód jest płaski. Na https://nowaelektro.pl/produkt/ydyp-3×25-750v-bialy-przewod-ne.html możemy go zamówić w atrakcyjnej cenie z gwarancją wysyłki w ciągu dwudziestu czterech godzin. 

Jak zamontować kabel YDY 3×2,5?

W mieszkaniach większości z nas zależy na zachowaniu, jak największej estetyki. Stąd też najczęściej przewód YDY 3×2,5 montowany jest podtynkowo, dzięki czemu w ogóle go nie widać. Można go „ukryć” w podwieszanym suficie lub też z łatwością ułożyć bezpośrednio pod wylewkę bądź pod tynk. Aby kabel nie przesuwał się, powinniśmy zastosować specjalne uchwyty. Z uwagi na to, że ten płaski kabel trzyżyłowy ma niewielką wysokość, to nie musimy kuć w ścianach, żeby go zamontować. A co z montażem natynkowym? W tym przypadku potrzebne będą nam tylko uchwyty, którymi przymocujemy przewód do ściany i na tym prace się zakończą. Jednak taki montaż można spotkać głównie w garażach czy magazynach.

Author: Le Corbusier