Bieżnia do domu. O czym pamiętać przy jej zakupie?

Bieżnia treningowa jest istotnym urządzeniem wchodzącym w skład wyposażenia domowej siłowni. Na rynku można spotkać wiele modeli takich bieżni, dlatego taki sprzęt najlepiej wybrać „z głową”. Odpowiedni zakup spowoduje, że będziemy chętnie wchodzić na bieżnie i na niej trenować. O czym pamiętać przy zakupie bieżni?

Jakie korzyści dla zdrowia przynosi trening na bieżni?

Bieg na bieżni jest zdrowszy i bezpieczniejszy dla ludzkiego organizmu niż tradycyjny bieg w środowisku zewnętrznym. Dlaczego? Na przykład bieżnie elektryczne składane w mniejszym stopniu obciążają stawy, dzięki temu, że pas biegowy jest równy i nie ma ryzyka upadnięcia. Podczas biegu na bieżni, angażowanych jest wiele partii mięśniowych. Bieg angażuje nie tylko nogi, barki, plecy, a także brzuch. Bieżnie elektryczne składane czy stałe umożliwiają zbudowanie masy mięśniowej oraz zrzucenie zbędnej tkanki tłuszczowej. Biegając na bieżni, należy pamiętać o odpowiedniej pozycji ciała oraz technice stawiania stóp.

O czym pamiętać przy zakupie bieżni?

Z uwagi na to, że bieżnie to urządzenia dość drogie należy przyjrzeć się kilku parametrom. Specjaliści od takiego sprzętu zalecają na początku zastanowić się jaki rodzaj bieżni nas interesuje. Na rynku możemy spotkać bieżnie elektryczne oraz magnetyczne. Bieżnie elektryczne posiadają wbudowany silnik oraz są wyposażone w wiele funkcji, natomiast bieżnie magnetyczne są mniej trwałe i nie mają swojego silnika. Bieżnie elektryczne są znacznie droższe od tych magnetycznych, lecz wyższa cena wynika z wyższej jakości. Kupując bieżnie, należy zwrócić uwagę na obciążenie, które powinno być dopasowane do naszej obecnej wagi. Zazwyczaj bieżnie umożliwiają odbycie treningu osobom ważącym nawet 150 kg. Znaczenie ma również wyposażenie bieżni w system wspomagający składanie i rozkładanie bieżni. To opcja atrakcyjna szczególnie dla osób mających ograniczone miejsce w domu na bieżnie. Bieżnie elektryczne składane wyposażone są w specjalne kółka umożliwiające ich łatwe przenoszenie.

Author: Le Corbusier