Dodatki do betonu na posadzki — które wybrać?

W miejscach, gdzie wymagane jest zastosowanie wytrzymałego betonu wytworzonego z niską zawartością środka wiążącego i niskim współczynnikiem w/c, superplastyfikatory na bazie eterów polikarboksylanowych (PCE) sprawdzą się idealnie! Czym jest PCE? PCE to polimery, które można w razie potrzeby indywidualnie dopasować, spotykane są w kształcie grzebienia. Dodatki do betonu na posadzki to bardzo szeroki i wymagający temat. MC-Bauchemie produkuje we własnym zakresie zaawansowane polimery na podstawie własnych, opatentowanych procesów. Z uwagi na to może oferować szeroką gamę superplastyfikatorów na bazie PCE.    

MC-Bauchemie — najwyższa jakość na rynku!    

Każda osoba, która jest zainteresowana tematem, zdaje sobie sprawę, że wydajność konwencjonalnych dodatków do betonu jest ograniczona. Dotyczy to oczywiście produkcji betonu o wysokiej gęstości i trwałości, np. do ostatecznego wykończenia powierzchni fair-face lub do cienkościennych elementów elewacyjnych. W naszej firmie wszystkie dodatki do betonu na posadzki Centrilit znacznie przewyższają wymagania stawiane tego typu betonom. Dzięki ich pucolanowym właściwościom wzmacniają strefę wiązania między utwardzoną pastą cementową a kruszywem, a jednocześnie optymalizują gęstość struktury betonu aż do poziomu mikro! Dzięki zastosowaniu tej technologii zwiększa się gęstość i odporność na substancje zanieczyszczające, wytrzymałość na zginanie i ściskanie oraz ogólna wytrzymałość elementu betonowego.   

Dlaczego wybór MC-Bauchemie to dobry pomysł?   

Nasza firma zlokalizowana w Niemczech z główną siedzibą w Bottrop. Jesteśmy jednym z głównych producentów na świecie, jeśli chodzi o wyroby chemii budowlanej. Zatrudniamy ponad 2500 pracowników w przeszło 40 krajach! Natomiast w Polsce nasze produkty produkujemy w zakładzie w Środzie Wielkopolskiej, a do tego prowadzimy równocześnie prace badawczo-rozwojowe, które łączą wiedzę chemików i technologów z wiedzą oraz doświadczeniem inżynierów, oraz wykonawców. 

Author: Le Corbusier