Komin na węgiel – na co zwracać uwagę podczas wyboru?

Komin to jeden z elementów, które są nieodłączne praktycznie w każdym domu, choć na co dzień nie zwracamy na niego zbyt dużej uwagi. Tymczasem, jeśli decydujemy się na budowę domu i montaż komina, warto pamiętać, że do wyboru będą różne rodzaje w zależności od tego czy potrzebny jest nam komin na węgiel czy np. komin gazowy.

Kupujesz komin do pieca węglowego? Nie zapomnij o kilku kwestiach

Kominy na węgiel przez długi czas były najpopularniejszym rozwiązaniem. Jeśli sami również zdecydowaliśmy się postawić na komin do pieca węglowego, pamiętajmy o tym, że kluczową rzeczą, na którą musimy zwracać uwagę przy zakupie, jest jego przekrój. To niezwykle ważne, jeśli chodzi o kominy na paliwa stałe, w tym kominy na węgiel. Żeby odpowiednio określić, jaki przekrój powinien mieć nasz komin na węgiel, powinniśmy wziąć pod uwagę wymagania techniczne pieca oraz wysokość komina.

Dlaczego to tak istotne? Otóż wraz ze zwiększaniem mocy kotła powiększa się strumień spalin. Co za tym idzie, im większa jest moc kotła, tym większy musi być przekrój i wysokość komina. Najpopularniejszym rozwiązaniem są kominy na węgiel o średnicy od 20 do 25 cm. Niekiedy zdarza się jednak sytuacja, że wymagane jest, aby komin do pieca węglowego miał także większą średnicę.

Nie wiesz jaki komin na węgiel wybrać? Skonsultuj się ze specjalistą

Kupując komin do pieca węglowego warto poradzić się opinii specjalistów, którzy pomogą wybrać nam najlepszy komin na węgiel do naszych potrzeb. To bardzo istotne, aby był on jak najlepiej dobrany, dlatego też, jeśli sami nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, nie bójmy się skorzystać z pomocy fachowców. Od tego, jak dobrane są kominy na węgiel, może zależeć m.in. wydajność samego pieca oraz efektywność komina. Pamiętajmy też o tym, że odpowiednio dobrany i wykonany komin na węgiel zapewni nam bezpieczeństwo i będzie trwałym rozwiązaniem na lata. Dlatego też nie lekceważmy tego aspektu, aby później nie borykać się z żadnymi problemami. Zobacz więcej na https://pekabet.pl/blog/komin-a-kociol-na-paliwa-stale.html

Author: Le Corbusier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *