Kołnierze do okien dachowych, jaki rodzaj, do jakiego pokrycia

Zamontowanie kołnierze do okien dachowych umożliwia estetyczne obrobienie okna w każdym dachu. Rozwiązanie to ma bardzo wiele zalet. Jak dobrać rodzaj kołnierza do okien dachowych? Kiedy warto zastosować Velux EKW?

Jak dobrać kołnierz do pokrycia dachowego?

Bardzo często jest najbardziej problematyczne i stanowi potencjalne źródło problemów. W tym miejscu najczęściej dochodzi do przecieków, ucieka tamtędy ciepło. Są w nich najbardziej widoczne wszelkie niedoróbki. O ile od wewnątrz można łatwo wszystko naprawić, to zewnątrz nie jest to już takie proste. Dlatego łączenie okna z pokryciem dachowym musi być bardzo dokładnie wykonane. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych kołnierzy jest to łatwe do wykonania nawet dla początkującego fachowca.

Jakie funkcję pełni kołnierz Velux EKW?

Kołnierz do okien dachowych pełni kilka bardzo ważnych funkcji:

zwiększa szczelność – osłania ramę okna przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jest również barierą dla śniegu, deszczu, gradu oraz różnych zabrudzeń, które mogą dostać się pod ramy okienne. Velux EKW odporny jest na zmienne czynniki atmosferyczne oraz na naprężenia więźby czy odkształcenia okna;

izolacja cieplna – w standardowych kołnierzach jest tylko obróbka blacharska dlatego, aby uniknąć strat ciepła trzeba go ocieplić od wewnątrz. Można do tego wykorzystać gotowe zestawy izolacyjne dostępne, np. w sklepach budowlanych;

estetyka wykonania – gdy obróbka okna jest starannie wykonana, to nie rzuca się mocno w oczy. Dlatego w kołnierzach Velux EKW oblachowanie jest starannie wykończone, a szary odcień prezentuje się bardzo elegancko. Dzięki temu tworzy spójną całość z poszyciem dachowym.

Aby kołnierz dachowy nie wpływał na estetykę dachu, to musi być zawsze właściwie dobrany do rodzaju okna oraz prawidłowo zamontowany. Dzięki temu będzie spełniał swoją funkcję i podkreśli nowoczesny wygląd poszycia dachowego, co jest bardzo ważne zwłaszcza w nowych domach.

Author: Le Corbusier