Jak wybrać idealny impregnat do granitu?

Granit to jeden z popularniejszych materiałów stosowanych nie tylko w budownictwie ale także, wykańczaniu wnętrz. Śmiało można powiedzieć, że granit stał się symbolem eleganckiego i luksusowego wnętrza. 

Dzięki swoim niewątpliwym walorom używa się go głownie do podłóg, parapetów, wykończenia kominka lub jako blat kuchenny.  Możliwości są nie ograniczone. Jednakże jak każdy naturalny produkt granit wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W artykule postaramy się podpowiedzieć co zrobić aby cieszyć się jak najdłużej jego trwałością.

Jaki rodzaj granitu powinien być szczególnie chroniony?

Tak naprawdę każdy rodzaj granitu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim musimy sobie zdawać sprawę z faktu, że granit jest materiałem stosunkowo łatwo nasiąkającym. Nie należy bagatelizować tej kwestii zwłaszcza jeżeli chcemy zastosować go w kuchni jako blat roboczy. Wówczas jego zabezpieczenie powinno być na najwyższym poziomie, gdyż stale będzie narażony na kontakt z wodą i wszelkimi produktami mogącymi zostawić na nim plamy. Nie jest prawdą również, że w przypadku granitu polerowanego można odpuścić sobie jego impregnację. Oczywiście  będzie on mniej podatny na uszkodzenia lub odbarwienia, ale w żadnym razie nie można go przeceniać i całkowicie zrezygnować z impregnacji. Ponadto, nie zapominajmy że doskonale zaimpregnowany granit będzie również stosunkowo łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Jego wchłanialność będzie dużo niższa, a zatem nie będzie on „nasiąkać” brudem.

Jaki wybrać środek do impregnacji? 

                           
Impregnat do granitu powinien doskonale chronić przede wszystkim przed wilgocią, wodą wszelkimi wykwitami oraz zanieczyszczeniami. Na uwagę zasługuje oferowany przez Nas produkt Nanostone Rock, który posiada wysoką klasę zabezpieczeń kamieni naturalnych. Już jego niewielka ilość pozwala doskonale impregnować kamień na długi okres czasu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. W swojej ofercie posiadamy tylko sprawdzone produkty.

Author: Le Corbusier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *