Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Marmur – trwała elegancja

Marmur od wieków uchodzi za jeden z najbardziej eleganckich kamieni. Możemy go zobaczyć w świątyniach, kościołach, zamkach i innych miejscach na całym świecie, ale może on również zawitać do państwa domu lub mieszkania.

Ten szlachetny surowiec doskonale nadaje się nie tylko na piękne i trwałe posadzki czy schody ale również na blaty kuchenne. Niejedna osoba powie, iż marmur nie nadaje się do kuchni gdyż ulega zarysowaniom, może pęknąć, widać na nim plamy nawet po wodzie itp. itd. No cóż… blaty kuchenne z tworzyw sztucznych, podczas intensywnego użytkowania, również mogą ulec zarysowaniom czy pęknięciom. Blat marmurowy ma tę przewagę, że z czasem te niedoskonałości można usunąć poprzez spolerowanie.

Uniwersalność i piękno marmuru sprawiają, iż jest to doskonały materiał na blaty zarówno do kuchni jak i łazienki. Blaty marmurowe Gdańsk, to bogata oferta kamienia z najdalszych zakątków świata. Oryginalne wzornictwo doda wyjątkowości każdemu pomieszczeniu.

Jeśli odpowiednio zadbamy o marmurowe blaty, wówczas będą nam one dobrze służyć przez długie lata. Kamień jest zimy bez względu na porę roku, dzięki czemu doskonale nadaje się jako podstawa do ugniatania niektórych ciast. Jeśli postawimy na nim gorące naczynia, nie musimy się martwić, że wypalą one w nim dziurę, marmur wręcz przyspieszy proces stygnięcia. W łazience marmurowe blaty przy umywalce czy wannie dodadzą wyjątkowej elegancji. Ich przewagą będzie fakt, że jasne odcienie marmuru będą pasować właściwie do każdego rodzaju płytek łazienkowych czy podłogowych.

Warto natomiast pamiętać o jego regularnej impregnacji, która pomoże zabezpieczyć marmur przed trwałymi przebarwieniami, zarówno tymi kuchennymi, jak i łazienkowymi. Również, wszystkie zabrudzenia i rozlane płyny, starajmy się wycierać od razu papierowym ręcznikiem lub bawełnianą ściereczką. Jeśli boimy się trwałych przebarwień na naszym marmurowym blacie, zawsze warto się zastanowić nad jego kolorem. Czarne blaty tworzą wspaniałą harmonię z białymi i jasnymi meblami. Bez względu na to, jaki kolor kamienia państwo wybiorą, zapewniamy, iż sprostamy wszystkim wymaganiom.

Sprowadzamy surowce ze wszystkich zakątków świata, by mogli państwo nadać egzotycznego wyrazu w swoim domu lub mieszkaniu. Zapewniamy konkurencyjne ceny, profesjonalną obsługę i doradztwo.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes