Okna PVC – jak poprawnie dobrać, wady i zalety

Stolarka okienna wykonana z plastiku króluje w polskim budownictwie. Nie ma jednak w tym nic dziwnego, ponieważ okna PVC mają wiele zalet. Gdzie można kupić takie okna? Poznań jest przykładem miasta, na którego terenie można nabyć takie produkty. Chcesz dowiedzieć się więcej o popularnych oknach PVC? W takim razie zapraszamy do przeczytania naszego artykułu. Opisujemy w nim wady i zalety tego rozwiązania.

Jak dobrać okna PVC?

Na rynku można spotkać wiele rodzajów okien PVC. Chociaż każdy z nich łączy jedna cecha, czyli materiał, a ściślej tworzywo sztuce, to każdy procent oferuje inną jakość produktów. Pomimo wytycznych, kształtujących konieczność zachowania jakości i technologii można dostrzec w produktach pewne rozbieżności i odmienne parametry. 

Gdzie zatem można kupić najlepsze okna? Poznań to miasto, na którego terenie można kupić produkty renomowanych producentów. Okna powinny zapewnić komfort także wyróżniać się najwyższą szczelnością. Stanowią nieodłączny element w przypadku termoizolacji. Aby nie borykać się z problemem mostków cieplnych, warto wybrać okna z uszczelkami EPDM. 

Okna PVC – zalety

Szereg zalet sprawia, że okna PVC są liderem na rynku stolarki okiennej. Przede wszystkim do ich zakupu zachęca niska cena, a także dobra jakość. Jeśli zatem zależy Ci na produkcie, który jest wynikiem dobrego stosunku jakością do ceny, to właśnie odpowiednie będą PVC okna. Poznań to miasto, w którym funkcjonuje wiele firm oferujących produkty o wspomnianych cechach. 

Co więcej, stolarka wykonana z tworzywa sztucznego występuje w wielu rozmiarach i modelach. W rezultacie klientowi z pewnością łatwo będzie dobrać produkt do swoich potrzeb. 

Okna PVC – wady

Zazwyczaj tanie rozwiązania mają swoje wady. Nie inaczej jest również w przypadku okien PVC. Największą wadą takiego rozwiązania jest mała odporność na promieniowanie UV. W rezultacie po jakimś czasie możliwe, że białe ramy okien zżółkną. Jakie wady mają jeszcze tego typu okna? Poznań czy Warszawa – bez względu na lokalizację ich wbudowania, okna PVC nie są odporne na wgniecenia i zarysowania. 

Author: Le Corbusier