Jak naprawiać betonową posadzkę

Jak naprawiać betonową posadzkę?

Beton to najpopularniejszy materiał budowlany. Jest trwały, a odpowiednio zadbany posłuży przez lata. Jest też łatwy w utrzymaniu w czystości, co sprawia, że wybiera się go do wylewania posadzek wielkopowierzchniowych i przemysłowych. Jest też używany do budowy wielu innych konstrukcji jak np. ściany nośne czy filary. Dodatkowo taka podłoga jest gładka i jednolita. Beton może korodować na kilka sposobów – mechanicznie, chemicznie, fizycznie i biologicznie. Jak sprawić, by posadzka z betonu służyła jak najdłużej?

Jak wygląda krok po kroku renowacja betonu?

Renowacja betonu to nic innego jak wypełnienie ubytków, wygładzenie powierzchni oraz jej zabezpieczenie. By wykonać remont, należy najpierw oszacować wielkość uszkodzeń, oczyścić posadzkę oraz przygotować odpowiednie narzędzia.

Regeneracja betonu wykonywana zarówno samodzielnie, jak i przez profesjonalistów ma kilka etapów, do których należą:

 1. oznakowanie miejsc z uszkodzeniami,
 2. wykruszenie miejsc nietrwałych,
 3. przygotowanie zaprawy naprawczej,
 4. wypełnienie ubytków,
 5. wyrównanie powierzchni po ok. godzinie od nałożenia zaprawy naprawczej,
 6. dbanie o stałą wilgotność materiału podczas naprawy.

Rodzaje zaprawy naprawczej

Zaprawa naprawcza używana do renowacji betonu jest dostępna w kilku wariantach. Należą do nich:

 • cementowa zaprawa naprawcza,
 • zaprawa wodoszczelna,
 • zaprawa mineralna,
 • zaprawa żywiczna,
 • inne.

Każda z nich służy do renowacji innego rodzaju betonu, ale każda z nich pozwala szybko naprawić ubytki w posadzce. Dzięki odpowiednio wybranej zaprawie można też podnieść jakość podłogi, co sprawia, że staje się ona trwalsza, nawet podczas intensywnej eksploatacji. Poza tym gładka betonowa podłoga wygląda doskonale i zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom.

Kiedy zlecić remont betonu fachowcom?

Remont betonu można zlecić fachowcom, a można go wykonać na własną rękę. Warto pamiętać, że firmy mają odpowiednie narzędzia do wypełniania wielkopowierzchniowych posadzek w np. zakładach produkcyjnych i wielu innych miejscach. Dobierając odpowiednie środki szybko i profesjonalnie usuną uszkodzenia, co podniesie żywotność podłogi.

Jedną z firm zajmujących się renowacją betonu jest Poler Floor. To zespół fachowców, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu zyskali zaufanie klientów, wykonując naprawy betonu, czyszczenie posadzek i renowację lastryko. Dzięki ich wiedzy i nowoczesnemu sprzętowi posadzki betonowe znów są jak nowe. Poler Floor pomoże także doczyścić zaniedbaną posadzkę, co sprawi, że wygląd całej hali produkcyjnej znacznie się poprawi.

Author: Le Corbusier