Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Zakup własnego lokum na przedmieściach Krakowa

Czas na zakup własnego lokum przychodzi przeważnie w momencie, w którym zakładamy rodzinę albo planujemy ją powiększyć. Rynek nieruchomości w naszym kraju prężnie się rozwija, dzięki czemu mamy w czym wybierać. Także sposobów na zdobycie własnego lokum jest co najmniej kilka.

Mieszkanie dla Młodych

W ramach programu MDM państwo, przy zakupie własnego domu lub mieszkania np. w Krakowie lub jego okolicach, może sfinansować nawet 30% wziętego na ten cel kredytu hipotecznego. Odciąży to kieszenie małżeństw i singli dotąd bezskutecznie starających się o zdobycie pieniędzy na zakup większego mieszkania. Poprawi także sytuację osób, które dotychczas nie dostały pożyczki z banku z uwagi na zbyt mały wkład własny. Środki pieniężne, za jakie można zakupić mieszkania i domy w okolicach w Krakowa, przeznaczone na rok 2017 w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych są już na wyczerpaniu. Zatem jeśli ktoś nosi się z zamiarem kupna własnego lokum w najbliższym czasie, lepiej niech się pośpieszy z kompletowaniem dokumentacji i złożeniem wniosku o dofinansowanie kredytu w 2018 roku.

Budowa domu

Osoby, które mają taką możliwość, mogą zdecydować się na budowę domu i starać się o pozyskanie na ten cel pożyczki z banku pod zastaw nieruchomości. Wówczas mają wpływ na wiele rozwiązań zastosowanych w powstającym budynku, mogą nadzorować proces jego wykonania i kontrolować jakość używanych materiałów. Jest to dobre rozwiązanie dla kogoś, komu polecono dobrą, fachową i niezawodną ekipę budowlaną albo dla osób, których krewni są związani z branżą budowlaną. Wówczas mogą liczyć na specjalistyczną poradę, tańsze koszty projektu wykonawczego albo nadzoru nad budową.

Kupno nieruchomości

Osoby, które nie mają takich znajomości mogą sprawdzić, czy w okolicach Krakowa są dostępne domy na sprzedaż. Obecnie wielu deweloperów pozyskuje pozwolenie na budowę nieruchomości przeznaczonych do zamieszkania, zleca wykonanie projektów wykonawczych i warsztatowych, a następnie nadzoruje budowę. Dzięki takiemu rozwiązaniu nabywcy domów unikają uciążliwych wizyt w urzędach i stresów związanych z kontrolowaniem poprawności wykonania instalacji elektrycznej, gazowej i kanalizacji.
Zanim zdecydujemy się na zakup lub budowę własnego lokum, trzeba wiele kwestii przemyśleć. To zbyt poważna inwestycja, by decyzję o jej finansowaniu podejmować pochopnie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes