Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Wnętrza w nowoczesnym stylu

Jak we własnym mieszkaniu mieć więcej przestrzeni? Jak, nawet przy niewielkim metrażu, stworzyć wrażenie, że nasze lokum jest wygodne i przestronne? Można osiągnąć ten cel, decydując się na aranżacje wnętrz w stylu nowoczesnym.

Kuchnia
Nie tylko Poznań jest miastem, w którym odchodzi się od przekonania, że kuchnia jest królestwem kobiet pitraszących pyszne obiady dla całej rodziny. Owszem, nadal przygotowuje się tam posiłki, ale zgodnie z ideą otwartej przestrzeni w nowoczesnym budownictwie projektuje się kuchnię połączoną z salonem. Najważniejsza jest funkcjonalność zastosowanych rozwiązań, zatem kuchenny blat służy i do przygotowywania pysznych dań, i do ich spożywania na wysokich, prostych stołkach. Koniecznie w jaskrawym kolorze, gdyż ożywia to nieco wnętrze kuchni. W nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach dominuje biel oraz jej odcienie – szarości, naturalne beże czy kremowe desenie typu śmietanka – więc mocny akcent kolorystyczny nadaje kuchni wyrazistego charakteru.

Sypialnia
Kolejną zasadą panującą w pomieszczeniu, w którym została zastosowana nowoczesna aranżacja wnętrz, jest ograniczenie do minimum liczby mebli oraz sprzętów domowych. W przypadku sypialni łóżko pełni również funkcję schowka na ubrania albo ręczniki i pościel. Architekci wnętrz z Poznania doradzają również, by kolory ściany pokoju przeznaczonego do wypoczynku były utrzymane w jasnej, kremowej tonacji. Pozwoli to na optyczne powiększenie przestrzeni. Podobną funkcję spełnią również proste lustra na umieszczone ścianach albo nawet na suficie. Żeby w sypialni nie było jednak zbyt szaro i monotonnie, warto wprowadzić ciekawe elementy kolorystyczne w postaci kolorowych poduszek albo pasiastej narzuty na łóżko. Ożywią one wnętrze pokoju i nadadzą mu głębi.

Styl nowoczesny doskonale sprawdza się w aranżowaniu wnętrz, w których będziemy na co dzień przebywać. Minimum sprzętów i dekoracji pomoże skupić się na pracy i naszych obowiązkach, a jasne, stonowane barwy pozwolą naszym zmysłom odpocząć po ciężkim i męczącym dniu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes