Wiercenie studni głębinowych i wybór odpowiedniego miejsca

Studnia głębinowa tylko wtedy ma sens, gdy w pełni zaspokaja nasze zapotrzebowanie na wodę. A żeby tak było, to trzeba o to zadbać już na etapie inwestycyjnym. Jedną z podstawowych kwestii jest wybór odpowiedniego miejsca, a konkretnie takiego, w którym będą się znajdowały duże pokłady wody. Jak to sprawdzić? Podpowiadamy i opisujemy na czym polega wiercenie studni głębinowych. 

Lokalizacja studni a pokłady wody

W zależności od wielkości gospodarstwa oraz indywidualnych potrzeb dzienne zużycie wody bywa różne. Stąd tak ważna jest dokładna analiza miejsca, w którym stanąć ma studnia głębinowa. Bo od tego, jaka ilość wody będzie znajdowała się w warstwach podziemnych uzależnione jest to, jak duże zasoby będziemy mieli do wykorzystania. W jaki sposób można dokonać sprawdzenia czy wybrane miejsce jest odpowiednie? Metod tak naprawdę jest kilka. Jedną z nim jest tzw. badanie elektrooporowe, które pozwala uzyskać profil gleby. Inną metodą jest wykonanie próbnego odwiertu. To badanie pozwala uzyskać nam więcej informacji, a mianowicie jesteśmy w stanie stwierdzić jak głęboka musi być studnia, jak będzie kształtowała się jej wydajność, a co się z tym wiążę na tym etapie klient może poznać przybliżony koszt inwestycji… Szukasz firmy, która wykona odwiert? W takim razie skontaktuj się z nami. Jesteśmy firmą z bardzo dużym doświadczeniem, która wykonuje mnóstwo zleceń na wiercenie studni głębinowych. Bogata wiedza i umiejętności naszych pracowników sprawiają, że wszystko przebiega szybko i sprawnie.

Zakres oferty

Co wchodzi w zakres usługi wiercenie studni głębinowych?  Otóż poza dokonaniem odwiertu, zajmujemy się również wprowadzeniem rury studziennej z filtrem szczelinowym, oczyszczeniem otworu itp. Na życzenie klienta możemy pomóc w doborze pompy, a następnie możemy ją zamontować oraz wykonać przyłącza do budynku. Jednym słowem oferujemy kompleksowe wykonanie usługi i oddanie sprawnie działającej studni głębinowej do użytku.

Author: Le Corbusier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *