Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Jak urządzić małą sypialnię?

Nawet najmniejszy pokój do spania warto zaaranżować tak, by nocny odpoczynek korzystnie wpłynął na samopoczucie. Należy przy tym zadbać, aby sypialnia była przyjaznym miejscem także w ciągu dnia. Czytając ten artykuł dowiesz się, jak osiągnąć ten efekt.

Zadbaj o kolor ścian

Aby optycznie powiększyć przestrzeń w małym pokoju, warto pomalować ściany na jasny kolor. Niekoniecznie musi to być zimna, szpitalna biel. Możesz wybrać łagodne, pastelowe barwy – jasnożółtą, delikatnie różową lub błękitną – lub zdecydować się na klasyczny beż. Jeśli nie lubisz powierzchni o jednolitych barwach, zdecyduj się na wytapetowanie ścian. Pamiętaj jednak, aby wybrać tapetę z drobnym wzorem nie kontrastującym się z tłem. Wówczas możesz pomalować sufit na biało. Zwłaszcza, jeśli masz mieszkanie w bloku, a nie w kamienicy.

Wstaw składane łóżko

Najważniejszym meblem w sypialni jest wygodne łóżko. Z uwagi na nieduży metraż optymalnym rozwiązaniem będzie składana wersalka lub kanapa ustawiona przy dłuższej ścianie pokoju. Złożone łóżko nie będzie Ci w ciągu dnia przeszkadzać w poruszaniu się po pomieszczeniu. Posłuży Ci również jako miejsce do odpoczynku, nauki lub rozmowy z bliską Ci osobą. Aby ożywić wizualnie wnętrze sypialni, warto zaopatrzyć się w kolorową, wzorzystą narzutę oraz kilka niedużych poduszek. Ważne, by te dodatki były w zbliżonej tonacji kolorystycznej tak, aby ich obecność nie wywoływała wrażenia chaosu.

Zamontuj szafę

Niewiele potrzeba, by na niewielkiej przestrzeni powstał bałagan – wystarczą dwa lub trzy przedmioty pozostawione w przypadkowych miejscach. Unikniesz nieporządku, wbudowując w jedną ze ścian sypialni szafę z przesuwanymi drzwiami. Służyć Ci ona będzie i za garderobę, i za schowek na rzeczy, jakie przydają Ci się tylko czasami. Dodatkowo, jeśli wybierzesz model z lustrem zamiast drzwi, powiększysz optycznie przestrzeń swojej sypialni. A przy tym w każdej chwili będziesz w stanie ocenić swój wygląd. Docenisz to zwłaszcza podczas przygotowań przed wielkim wyjściem lub rozmową o pracę.

Mała sypialnia może być miejscem przytulnym i dającym ukojenie. Wystarczy tylko dobrze przemyśleć jej aranżację.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes