Jak urządzić małą sypialnię?

Nawet najmniejszy pokój do spania warto zaaranżować tak, by nocny odpoczynek korzystnie wpłynął na samopoczucie. Należy przy tym zadbać, aby sypialnia była przyjaznym miejscem także w ciągu dnia. Czytając ten artykuł dowiesz się, jak osiągnąć ten efekt.

Zadbaj o kolor ścian

Aby optycznie powiększyć przestrzeń w małym pokoju, warto pomalować ściany na jasny kolor. Niekoniecznie musi to być zimna, szpitalna biel. Możesz wybrać łagodne, pastelowe barwy – jasnożółtą, delikatnie różową lub błękitną – lub zdecydować się na klasyczny beż. Jeśli nie lubisz powierzchni o jednolitych barwach, zdecyduj się na wytapetowanie ścian. Pamiętaj jednak, aby wybrać tapetę z drobnym wzorem nie kontrastującym się z tłem. Wówczas możesz pomalować sufit na biało. Zwłaszcza, jeśli masz mieszkanie w bloku, a nie w kamienicy.

Wstaw składane łóżko

Najważniejszym meblem w sypialni jest wygodne łóżko. Z uwagi na nieduży metraż optymalnym rozwiązaniem będzie składana wersalka lub kanapa ustawiona przy dłuższej ścianie pokoju. Złożone łóżko nie będzie Ci w ciągu dnia przeszkadzać w poruszaniu się po pomieszczeniu. Posłuży Ci również jako miejsce do odpoczynku, nauki lub rozmowy z bliską Ci osobą. Aby ożywić wizualnie wnętrze sypialni, warto zaopatrzyć się w kolorową, wzorzystą narzutę oraz kilka niedużych poduszek. Ważne, by te dodatki były w zbliżonej tonacji kolorystycznej tak, aby ich obecność nie wywoływała wrażenia chaosu.

Zamontuj szafę

Niewiele potrzeba, by na niewielkiej przestrzeni powstał bałagan – wystarczą dwa lub trzy przedmioty pozostawione w przypadkowych miejscach. Unikniesz nieporządku, wbudowując w jedną ze ścian sypialni szafę z przesuwanymi drzwiami. Służyć Ci ona będzie i za garderobę, i za schowek na rzeczy, jakie przydają Ci się tylko czasami. Dodatkowo, jeśli wybierzesz model z lustrem zamiast drzwi, powiększysz optycznie przestrzeń swojej sypialni. A przy tym w każdej chwili będziesz w stanie ocenić swój wygląd. Docenisz to zwłaszcza podczas przygotowań przed wielkim wyjściem lub rozmową o pracę.

Mała sypialnia może być miejscem przytulnym i dającym ukojenie. Wystarczy tylko dobrze przemyśleć jej aranżację.

Author: Le Corbusier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *