Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Co trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru sali weselnej?

Podczas weselnych przygotowań, pod wpływem emocji czy też z braku doświadczenia, łatwo przeoczyć wiele kwestii mających wpływ na przebieg przyjęcia weselnego. A sala, w której będziecie je organizować, ma niemałe znaczenie w organizowaniu zabawy. Na co zatem należy zwracać uwagę podczas oceny sali weselnej w Katowicach?

Wystrój
Sprawdźcie, czy wygląd wnętrza sali odpowiada Waszym gustom. Niektórzy lubią przepych, wszechobecne lustra i złocenia; inni wolą klimatyczne, miłe dla oka, rustykalne wnętrza, w których dominują kwiatowe wzorki na tle beżu i delikatnie zaznaczone akcenty kolorystyczne. Zabawa weselna trwa kilka godzin, ale zrobione w jej trakcie fotografie będą Wam towarzyszyć przez wiele lat. By było Wam miło wspominać pierwsze chwile Waszego małżeństwa, zadbajcie o elegancki wystrój.

Podłoga
W salach weselnych lepiej sprawdzają się podłogi drewniane niż śliskie posadzki. Większość Waszych gości na pewno będzie chciała dużo tańczyć i bawić się w rytm muzyki. Panie noszące buty na wysokim obcasie pewniej będą się czuły, mając pod stopami stabilne podłoże o dużej przyczepności. Parkiety dostępne w Katowicach dobrze sprawdzają w takich sytuacjach i wielu właścicieli sal weselnych decyduje się na ułożenie drewnianej podłogi.

Akustyka
Kwestią jeszcze ważniejszą od podłogi jest akustyka sali weselnej. Ma na nią wpływ wysokość pomieszczenia i jego powierzchnia oraz ilość i wielkość okien. Dobry DJ albo profesjonalny zespół muzyczny będzie w stanie dobrać nagłośnienie i moc wzmacniaczy do wielkości sali tak, by nie ogłuszyć gości. Warto mu jednak w tym pomóc, decydując się na wystarczająco przestronną salę.

Ilość pomieszczeń
Istotne jest także, czy Wasze wesele zostanie zorganizowane na jednej czy na dwóch salach. W Katowicach często spotyka się sytuację, w której w dużym pomieszczeniu odbywa się konsumpcja, a w sąsiadującej z nim sali organizowana jest zabawa. Jest to rozwiązanie korzystne, o ile goście siedzący i jedzący w jednej sali mogą obserwować, co dzieje się w tej drugiej.

Wybór sali na zabawę weselną jest trudnym zadaniem. W razie wątpliwości możecie popytać znajomych albo sprawdzić opinie na temat danego lokalu na forach internetowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes