Tanio, ale z klasą

Mieszkanie możemy urządzić z klasą i w pięknym stylu, bez wydawania na to dużych pieniędzy. Ważny jest nasz talent do aranżacji wnętrz i zmysł estetyczny, dzięki którym czasem udaje się zrobić „coś z niczego”.

Gustowne i tanie krzesła do kuchni

Największe koszty zazwyczaj wiążą się z urządzaniem kuchni – trzeba ją bowiem wyposażyć w profesjonalne sprzęty, które nie są tanie. Na niektórych elementach jednak możemy zaoszczędzić, nie rezygnując jednocześnie z dobrego stylu. Dobrym sposobem na oszczędności podczas urządzania czy remontowania kuchni jest wykorzystanie starych mebli, które zostały odnowione. Coraz popularniejszym trendem jest także rezygnacja z płytek ściennych i zastąpienie ich tańszym i łatwiejszym w montażu materiałem – może to być na przykład szkło. Niewielkim, ale praktycznym elementem wyposażenia kuchni są krzesła, które pozwalają nam na chwilę wytchnienia podczas przygotowywania posiłków. To mebelki bardzo proste, które mają do spełnienia konkretną funkcję, dlatego nawet tanie krzesła do kuchni mogą być praktyczne, a jednocześnie stylowe. Powinny być jednak dopasowane do wielkości kuchni – jeżeli ma ona duży metraż, to możemy zdecydować się na krzesła tapicerowane, a w mniejszej sprawdzą się wykonane ze sklejki. Krzesła drewniane to również dobry pomysł, bo pasują one do wnętrz niemal w każdym stylu, są jednak zazwyczaj droższe od tych wykonanych z materiałów imitujących drewno.

Krzesła do małej kuchni

W małej kuchni krzesła możemy zastąpić taboretami, które zajmują mniej miejsca, a gdy nie są używane, można je wsunąć pod stół. W większych rozmiarów kuchni sprawdzą się tanie krzesła tapicerowane, które mimo niewysokiej ceny, prezentują się nienagannie, a nawet luksusowo. Ekoskóra, jest imitacją prawdziwej skóry, ale nie ustępuje jej ani urodą, ani praktycznymi zaletami, a jest zdecydowanie tańsza. Nowoczesne technologie pozwalają na produkcję materiałów wysokiej jakości, które są jednocześnie na każdą kieszeń. Do małej kuchni odpowiednie będą też krzesła, które są tak skonstruowane, że można je ułożyć jedno na drugim, gdy z nich nie korzystamy. Do nowoczesnej kuchni odpowiednie będą krzesła plastikowe lub wykonane z innego tworzywa sztucznego. Często są to meble designerskie, które kuchni nadadzą zdecydowanego charakteru i stylu.

Author: Le Corbusier