Skup nieruchomości za gotówkę

Zdarzają się sytuacje, w których zależy nam na jak najszybszej sprzedaży nieruchomości. Wyjazd na stałe za granicę, otrzymanie mieszkania w spadku, kredyt hipoteczny czy problemy ze znalezieniem lokatorów lub nabywcy sprawiają, że chcemy sprzedać mieszkanie szybko i najlepiej za gotówkę. Jak to zrobić, korzystając ze skupu mieszkań?

Skup mieszkań – usługi internetowe

Po znalezieniu renomowanej firmy oferującej skup mieszkań należy wypełnić odpowiedni formularz i czekać na przyjazd rzeczoznawcy, który zajmie się wyceną naszej nieruchomości. Po zaakceptowaniu podanej kwoty podpisujemy umowę wstępną, udajemy się do notariusza, by podpisać umowę oficjalną, a następnie odbieramy gotówkę za naszą nieruchomość.

Skup nieruchomości za gotówkę – czy to się opłaca?

Skup mieszkań oferują zazwyczaj zamożni biznesmeni działający na rynku nieruchomości. Wielu sprzedawców przed skontaktowaniem się ze skupem zastanawia się, czy skup nieruchomości za gotówkę jest opłacalny dla obu stron. Otóż sprzedawca korzystający z oferty skupu otrzymuje zwykle ok. 80-90% kwoty, jaką mógłby uzyskać na wolnym rynku. W związku z tym wiele osób uważa, że skup nieruchomości za gotówkę się nie opłaca i nie warto rozważać takiej opcji. Należy jednak pamiętać o tym, że decydując się na sprzedaż nieruchomości za gotówkę, możemy szybko załatwić wszelkie formalności i otrzymać pieniądze bez zwłoki. Skup mieszkań jest więc doskonałą opcją dla wszystkich, którym zależy na czasie, a także dla tych, którzy od miesięcy próbują sprzedać nieruchomość w nieatrakcyjnej lokalizacji lub z obciążeniem hipotecznym.

Author: Le Corbusier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *