Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Rodzaje bram wjazdowych

Trwała, estetyczna, niezawodna, łatwa w eksploatacji – takie są pożądane cechy bramy wjazdowej. Powinna też stanowić spójną całość ze stylem, w jakim utrzymany jest dom oraz jego najbliższe otoczenie. Najważniejsze jest jednak to, by brama była funkcjonalna.

Bramy rozwierane i przesuwne

Na szczęście na rynku nie brakuje praktycznych, użytecznych, komfortowych rozwiązań. W zależności od parametrów działki, na której brama będzie zamontowana, a także częstotliwości jej użytkowania funkcjonalność oznacza jednak coś innego.

W ramach pierwszego podziału wyróżniamy bramy rozwierane i przesuwne. Bramy rozwierane to opcja bardziej tradycyjna: otwierają się na boki, są konstrukcjami jedno- lub dwuskrzydłowymi. Bardziej popularne są bramy dwuskrzydłowe, które najlepiej sprawdzają się na działkach wąskich i długich.

Jeśli chodzi o bramy przesuwne, wyposażone są one w jedno skrzydło. Mechanizm działania polega na przesuwaniu konstrukcji wzdłuż wewnętrznej części ogrodzenia. To rozwiązanie może być zastosowane na niewielkich działkach, jednak posesja musi być wystarczająco szeroka, aby cały mechanizm zmieścił się wzdłuż ogrodzenia.

Bramy ręczne i automatyczne. Siłowniki do bram

Kolejny podział bram dotyczy sposobu ich otwierania – może być ręczny bądź automatyczny. W sposób ręczny (za pomocą zamka i rygla) otwiera się przede wszystkim tradycyjne bramy rozwierane. Z kolei bramy przesuwne zwykle mają zamontowany mechanizm do otwierania automatycznego.

To nowoczesne rozwiązanie jest po prostu wygodne, sprawdza się zwłaszcza przy częstym użytkowaniu bramy. Otwiera się ją przy użyciu pilota, nie ma potrzeby wysiadania z samochodu czy odkładania toreb z zakupami.

Do konstrukcji automatycznych niezbędne jest zamontowanie odpowiedniego systemu napędowego. Jego integralną częścią są siłowniki do bram. W ofercie firmy INEL znajdują się nie tylko standardowe siłowniki do bram, ale także silniki z wbudowanym odbiornikiem radiowym. Ofertę uzupełniają inteligentne rozwiązania motorów z czujnikami, które wykrywają przeszkody.

Siłowniki do bram dostępne w renomowanej firmie INEL z Gdańska wyróżniają się niezwykle wysoką jakością wykonania przy użyciu najlepszych podzespołów. Dzięki temu są niezawodne i bardzo rzadko się psują.

Do wyboru, do koloru

Wybór bram na rynku jest ogromny. Wśród dostępnych rozwiązań znajdują się też m.in. bramy osadzone na szynach oraz konstrukcje samonośne, bramy kute i prefabrykowane, bramy rolowane. Pierwszym kryterium wyboru zawsze powinna być funkcjonalność rozwiązania, dopasowanie rodzaju bramy do warunków panujących na konkretnej posesji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes