Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Promienniki podczerwieni

Istnieją różne sposoby ogrzewania. Najczęściej stosuje się ogrzewanie konwekcyjne, które nagrzewa powietrze, znajdujące się w pomieszczeniach, a przez to ocieplają się również mury budynku. Człowiek odczuwa komfort cieplny w konsekwencji przebywania w otoczeniu ogrzanego powietrza i ścian. Warto natomiast wiedzieć, że taki sposób ogrzewania nie działa na niego bezpośrednio. Inaczej jest z kolei w przypadku stosowania promienników podczerwieni.

Ogrzewanie promiennikami podczerwieni

Promiennik podczerwieni jest zasilany prądem. Jest to więc inne urządzenie niż typowe grzejniki. Poza tym sama zasada ogrzewania promiennikami infrared jest inna. Powodują one bowiem, że nie nagrzewa się powietrze, tylko bezpośrednio meble, ściany budynku i ludzie. W miejscu, w którym promienniki podczerwieni oddziałują na organizm człowieka, jego temperatura ciała będzie wyższa niż w obszarze, w którym promienie podczerwone go nie dosięgają. Niektórzy twierdzą więc, że taki typ ogrzewania jest lepszy i tańszy. Nie ma jednak badań, które by rzetelnie porównywały ogrzewanie konwekcyjne i ogrzewanie promiennikami. Na pewno jednak jest to sposób, który warto zastosować w dużych pomieszczeniach, w których ciężko jest zamontować normalne grzejniki lub jest to niemożliwe i używanie ich kosztowałoby fortunę.

Gdzie warto stosować promienniki podczerwieni?

Może niekoniecznie promienniki podczerwieni sprawdzą się w domach. Warto jednak użyć ich w pomieszczeniach inwentarskich. Pozwolą one tam na zapewnienie komfortu cieplnego zwierzętom dużo niższym kosztem. Poza tym promienniki podczerwieni mogą się sprawdzić we wszelkiego rodzaju wysokich i rozległych budynkach, takich jak na przykład hale przemysłowe czy warsztaty. Z powodzeniem stosuje się je także na zewnątrz, gdzie doprowadzenie tradycyjnego ogrzewania byłoby niemożliwe. Miło jest mieć natomiast promiennik zlokalizowany na tarasie. Dzięki temu można przebywać na zewnątrz nawet, kiedy zrobi się chłodno. W takich przypadkach warto zainwestować w dobry promiennik. Na pewno się przyda, umożliwiając komfortowe korzystanie z danej przestrzeni. Więcej o promiennikach znajdziesz na tej stronie: http://www.hitexa.pl/produkty/adrian/promienniki-gazowe/promienniki-elektryczne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes