Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Potrzeba bezpieczeństwa

Potrzeba bezpieczeństwa to najbardziej elementarna z potrzeb każdego człowieka. Z kolei żywioły, jako te nieokiełznane elementy natury zawsze wzbudzały strach i obawę. Najstraszniejszym z żywiołów jest zapewne ogień – po jego przejściu zwykle nie zostaje nic, co można byłoby jeszcze uratować.

Ochrona przeciwpożarowa budynków to przedmiot działania naszej firmy. Obracamy się w tym temacie od wielu lat i przez cały ten czas istniejemy po to, aby chronić ludzkie mienie i życie przez nieprzewidywalnością ognia i pożaru.

Oferujemy Państwu profesjonalne usługi zabezpieczania budynków mieszkalnych, biurowców, budynków użyteczności publicznej oraz wszelkich innych obiektów, które mogą być narażone na wystąpienie pożaru.

Posiadamy szereg technologii pozwalających na zabezpieczenie budynków i konstrukcji stworzonych z różnych materiałów.

Najbardziej popularną z nich jest montaż przeciwpożarowych płyt kartonowo-gipsowych. Specyficzna właściwość gipsu polegająca na pochłanianiu dużych ilości ciepła świetnie sprawdzi się jako zabezpieczenie wnętrz pomieszczeń, klatek schodowych i tym podobnych miejsc.

Z kolei w przypadku elementów stalowych, wszelakich platform, relingów, legarów, kratownic i tym podobnych elementów, stosujemy metodę natryskowych powłok ognioodpornych, które dzięki zawartości zapraw pochodzących z kruszywa pęcznieją pod wpływem wysokiej temperatury, opóźniając moment zetknięcia ognia z elementem konstrukcji. Dodatkowym atutem jest forma pokrywania elementów – dzięki natryskowi możliwe jest szczelne pokrycie całości konstrukcji, włącznie z miejscami do których dojście w inny sposób byłoby mocno utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Ponadto stosowanie specjalnego aplikatora do natrysku gwarantuje równomierne rozprowadzenie powłoki na całej opryskanej powierzchni.

Innym rozwiązaniem dla ochrony przeciwpożarowej elementów konstrukcji stalowej będą tak zwane farby pęczniejące, których specjalnie dobrany skład chemiczny pozwala na utrzymanie odporności na ogień nawet o godzinę dłużej niż w przypadku, gdy nie była ona zastosowana.

Jaką ochronę wybrać?

Obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm trudniących się ochroną przeciwpożarową budynków, jednak przed wyborem tej właściwej warto sprawdzić, jak długo firma istnieje na rynku i jakimi może pochwalić się efektami czy certyfikatami.

Nasza firma istnieje na rynku polskim już od wielu lat, zrzeszając w swoich szeregach profesjonalistów i pasjonatów. Oferowane przez nas rozwiązania przeciwpożarowe są zgodne ze wszystkimi niezbędnymi normami, począwszy od rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów. Możemy również pochwalić się współpracą z wieloma firmami, instytucjami oraz osobami prywatnymi, a zdjęcia zrealizowanych przez nas zabezpieczeń przeciwpożarowych mogą Państwo zobaczyć w naszej galerii. Wśród naszych kontrahentów jest między innymi Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi czy Centrum Kongresowe w Krakowie.

Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy, rozwiejemy również każdą zaistniałą wątpliwość – pomożemy wybrać odpowiednią technologię ochrony przeciwpożarowej Państwa nieruchomości, zrobimy wstępny kosztorys. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes