ocieplanie pianką poddasza

Ocieplanie natryskowe – skuteczna metoda ocieplania domu

Ocieplanie natryskowe to metoda, która od kilku lat zyskuje na popularności. Wykonuje się je poprzez nakładanie piany poliuretanowej. Dlaczego natryskowo i dlaczego pianą? Głównie ze względu na jej strukturę, możliwości i gwarancję, że podczas ocieplania w budynku nie zostanie nam żadna szczelina. To niezwykle ważne, ponieważ zwykle decyzję o dociepleniu budynku podejmujemy na wczesnym etapie, kiedy mamy nie tylko komfort wyboru, czas, ale i w dobie rozwoju technologii również materiałów.

Gdzie sprawdzi się ocieplanie pianą?

Szczególnie przy:

  • ocieplaniu budynków mieszkalnych, w tym ocieplanie poddasza

  • ocieplaniu obiektów przemysłowych

  • docieplanie budynków rolniczych

  • ocieplania obiektów sakralnych

Używanie pianki poliuretanowej pod ciśnieniem to obecnie jedna

z  najskuteczniejszych i najszybciej rozwijających się technologii ocieplania i docieplania, stosowane niemal na całym świecie. Jest to metoda nie tylko popularna, ale i skuteczna.

 

Pianka ze względu na swoje wyjątkowe właściwości idealnie dopasowuje się do każdej, nawet najmniejszej szczeliny, co sprawia, że budynek jest idealnie docieplony, nie traci ciepła, a my zyskujemy dużo niższe rachunki. Takie rozwiązanie pozwala zredukować koszty ogrzewania lub klimatyzacji nawet do 50%. Jest to również metoda niezwykle szybka. Przykładowo poddasze o powierzchni 100 m2 można zaizolować w ciągu kilku godzin,
a dach 1000 m2, w niecały dzień.

Rodzaje pianek poliuretanowych

Wyróżniamy piankę zamkniętokomórkową oraz otwartokomórkową. To rozróżnienie jest dość istotne, ponieważ w zależności od tego, gdzie ma zostać położona, taki należy wybrać rodzaj pianki. Zamkniętokomórkowa składa się z mikroskopijnych i zamkniętych pęcherzyków. Posiada właściwości podobne do polistyrenu XPS i może być wykorzystywana  w miejscach, gdzie standardowo kładziemy styropian. Otwartokomórkowa zaś w swojej formie przypomina gąbkę. Ma niezwykłe właściwości termoziolacyjne. Jest lekka i paroprzepuszczalna. Polecana się ją do miejsc, gdzie standardowo kładzie się wełnę.

 

Author: Le Corbusier