Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

O czym należy pamiętać stawiając dom?

Budowę domu prowadzi się (przeważnie) tylko jeden raz w życiu. Jest to niemałe wyzwanie, ale i wielka przygoda. Oraz radość, gdy patrzymy na efekt zgodny z naszymi oczekiwaniami.
Jak zatem dobrze przygotować się do stawiania domu?

Plan
Podstawą jest dobry projekt uwzględniający nasze pomysły i czerpiący z najlepszych praktyk w sztuce budownictwa. Dobry plan naszego domu zrobi dla nas tylko dobry architekt, a prawdopodobnie najlepsi są w Poznaniu. Budzący zaufanie; kreatywni, ale i praktyczni, znający realia rynku nieruchomości, a przy tym otwarci na nasze oczekiwania i rozumiejący potrzebę posiadania własnego miejsca na ziemi.

Bryła
Jeśli decydujemy się na budowę, postarajmy się, by nasza nieruchomość była funkcjonalna i nie generowała wysokich kosztów utrzymania. Takie właśnie są domy energooszczędne powstające w okolicach Poznania. O zwartej bryle, parterowe ze spadzistym dachem lub ewentualnie z poddaszem użytkowym. Z oknami wychodzącymi na południe. Takie orientowanie domu zapewnia jego nagrzewanie w ciągu dnia, przez co wydatki na opał w sezonie zimowym są mniejsze. Zaś spadzisty, a nie płaski, dach zapobiega utratom ciepła podczas wietrznej pogody.

Ekipa budowlana
Potem czeka nas wybór solidnej ekipy i znalezienie kierownika budowy naszego domu. Osoby związane z branżą budowlaną zazwyczaj się znają i polecają siebie nawzajem. Stąd nie powinniśmy mieć problemu z wyborem profesjonalistów, który postawią fundamenty pod nasz dom i położą instalacje: wody ciepłej i zimnej, kanalizacyjną, elektryczną i w razie potrzeby gazową, a potem postawią jego ściany.

Prace wykończeniowe
Aby dobrze czuć się we własnym, już wybudowanym domu, powinniśmy zadbać o jego wystrój – wybrać kolory ścian w każdym z pomieszczeń; zadecydować, jakie chcemy mieć kafelki i tapety; znaleźć odpowiednie meble do każdego pokoju i wyposażenie do kuchni oraz łazienki. Jeśli będziemy chcieli, pomoże nam w tym architekt wnętrz z Poznania, który doradzi najlepsze rozwiązania tak, aby dobrze nam się mieszkało.

Podczas budowania domu możemy liczyć na wsparcie wielu specjalistów. Dzięki ich pomocy unikniemy wielu kłopotów i pomyłek.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes