Naprawa posadzki to nie kaprys, lecz konieczność

Spękane posadzki nie tylko wyglądają mało estetycznie ale mogą też stanowić zagrożenie. Spękane powierzchnie wymagają naprawy posadzki, zwłaszcza w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych.

Na to, w jakim stanie są posadzki powinno zwracać się uwagę, szczególnie w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach przemysłowych, takich jak magazyny. Ciężkie wózki widłowe, przewożące wcale niewiele lżejsze palety to bardzo duże wyzwanie dla posadzek. Stąd konieczność stałego ich monitorowania. Wymagające naprawy posadzki są często spękane. To może powodować niebezpieczne sytuacje.

Naprawa posadzki dla bezpieczeństwa

Z uszkodzonych miejsc mogą wypadać niewielkie elementy kruszywa. Niestety ale mogą one trafić pod koła wózków transportowych. Ich kółka mogą też wpadać w szczeliny. Niewiele trzeba by doszło do wypadku i np. do wywrócenia cię wysoko załadowanego wózka transportowego, na któregoś z pracowników. Stąd konieczność zachowania tak dużej dbałości o stan posadzek.

Zdegradowane, wymagające naprawy posadzki betonowe powinny być poddawana konserwacji, tak prędko, jak to tylko możliwe. Pozostawienie w nich ubytków, poza oczywistymi kwestiami bezpieczeństwa, zawsze pociąga powstawanie kolejnych zniszczeń.

Szybkie i tanie naprawy posadzki

Tymczasem naprawa posadzki, wcale nie musi być kosztowna. Właściciele powierzchni magazynowych obawiają się, że naprawa posadzki będzie wiązała się również z długim czasem wykluczenia naprawianej powierzchni z użytku. Nic bardziej błędnego. Nowoczesne technologie naprawy posadzek bazują na technikach diamentowych i kompozytowych. Współcześnie stosowana chemia budowlana pozwala na usuwanie ubytków w posadzkach w naprawdę imponującym czasie. Co ciekawe, prace mogą być prowadzone nawet wtedy, gdy temperatura spada poniżej zera. Na naprawę posadzki możemy więc zdecydować się nawet zimą. Dotyczy to w szczególności nieogrzewanych powierzchni magazynowych, które zimą są w mniejszym stopniu użytkowane i łatwiej o ich wyłączenie z pracy.

Author: Le Corbusier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *