Na czym polega praktyczne projektowanie?

W momencie zakupu mieszkania lub też domu, stajecie przed koniecznością odpowiedniego urządzenia poszczególnych pomieszczeń. Czasami dzieje się tak także podczas generalnego remontu, gdzie zmieniany jest cały układ domu, wyburzane są ściany, aranżowana jest na nowo przestrzeń. Warto wtedy skorzystać z usług projektanta wnętrz. Bardzo wiele osób nie chce wziąć pod uwagę tej alternatywy, głównie ze względu na fakt, że uważają oni, że architekci wnętrz decydują się jedynie na projektowanie dekoracji, ale nic bardziej mylnego! Na czym zatem polega praktyczne projektowanie?

Praca architekta

Jak wiadomo, aranżowanie wnętrz tak naprawdę nie jest prostym procesem, dlaczego? Wymaga doświadczenia, umiejętności, a także obecności w branży jakiś czas. Osoba, która zajmuje się wykonywaniem tego typu pracy, musi mieć wyobraźnię przestrzenną ,projektowanie pomieszczeń nie jest związane wyłącznie z dekorowaniem. Bardzo wiele osób myli te dwa pojęcia. Dekorowanie, a projektowanie jest całkowicie czymś innym.

Dekorowanie, a aranżowanie wnętrz

Dekorować może każdy, przyozdabiając poszczególne pokoje różnorodnymi dodatkami, czy elementami urozmaicającymi wystrój, na przykład: lampą, figurkami, ciekawym wykończeniem mebli itd. Projektant wnętrz natomiast musi spojrzeć na aranżację przestrzeni z punktu widzenia funkcjonalności. Projektowane pokoje muszą być przede wszystkim użytkowe, poszczególni domownicy muszą potrafić swobodnie poruszać się po wszystkich pokojach, a także mieć łatwy dostęp do różnorodnych urządzeń.

Z punktu widzenia laika wydaje się to dosyć proste, niestety, tak nie jest. Architekci bardzo często podczas aranżowania wnętrz muszą zwrócić uwagę na to, czy dany mebel będzie tam pasować pod względem użytkowości, czy nie będzie przysłaniać jakichś drzwi. Bardzo przydatne usługi architekta są także w momencie aranżacji bardzo małych wnętrz. Osoby te znają się na swojej pracy na tyle, że potrafią w sposób naprawdę kompaktowy zmieścić bardzo wiele sprzętów.

Jeśli jesteście zatem z okolic Warszawy lub też z tego miasta zajrzyjcie na stronę: www.wykonczeniapodklucz.pl,  tam znajdziecie portfolio architektów z województwa mazowieckiego, którzy cieszą się sporą popularnością. Być może zainspirujecie się i będziecie chcieli skorzystać z ich usług.

Author: Le Corbusier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *