Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Moja praca

Dojazd
Od roku pracuję na stanowisku Młodszego Specjalisty do spraw Obsługi Klienta w firmie zajmującej się produkcją, sprzedażą i montażem drzwi oraz okien. Z Poznania mam do pracy kilkanaście kilometrów, które pokonuję własnym autem. Bywa to czasem męczące, gdyż codziennie prawie dwie godziny spędzam w korkach. Początkowo też miałam obawy przed jazdą autem w zimie. Na szczęście na zachodzie Polski jest ona wyjątkowo łagodna i niewiele było dni, w których na ulicach było bardzo ślisko. Wtedy, z duszą na ramieniu, toczyłam się do pracy z prędkością 30–40 kilometrów na godzinę.

Klienci
Klientami naszej firmy są przeważnie instytucje publiczne i placówki oświatowe, choć zdarzają się zlecenia również od klientów indywidualnych. Mamy też coraz więcej zamówień z zagranicy. To zasługa zaangażowania dziewczyn z działu handlowego. Chociaż nie bez znaczenia są również konkurencyjne ceny naszych produktów, znacznie niższe niż na zachodzie Europy. Zajmuję się obsługą posprzedażową klientów, a ponieważ bardzo dobrze znam język niemiecki, dbam o kontakty z odbiorcami z terenów Republiki Federalnej Niemiec.

Realizacje
Pamiętam duże zamówienie na drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, które zostały zakupione przez dyrekcję jednej ze szkół podstawowych we Frankfurcie nad Odrą. Z Poznania miały zostać zabrane przez ciężarówkę jednej z firm transportowych. Montażu już na miejscu miała dokonać niemiecka ekipa. Byłam dumna z tego zamówienia. Zakup drzwi przez tę szkołę był pierwszą, poważną transakcją, do jakiej doprowadziłam. Wcześniej z dyrektorem szkoły we Frankfurcie wymieniłam wiele maili, odpowiadając na wszystkie jego pytania, przesyłając kilkanaście zdjęć różnych modeli drzwi – aby miał w czym wybierać – i opisując zalety każdego z nich. Czułam niemałą satysfakcję, gdy udało mi się przekonać początkowo nieufnego dyrektora, że kolor okładziny drzwi do klas lekcyjnych z pewnością będzie pasował do koloru ścian na szkolnych korytarzach.

Praca w firmie produkującej i sprzedającej okna oraz drzwi nie jest spełnieniem moich zawodowych marzeń, ale mimo to cenię sobie, że ją wykonuję. Dzięki niej wiem coraz więcej na temat stolarki drewnianej, a przy tym mam nieustanny kontakt z językiem niemieckim.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes