Mieszkaj komfortowo

Nowe mieszkanie to czysta karta, którą możemy „zapisać” zgodnie z naszymi upodobaniami i potrzebami. Zanim się wprowadzimy i rozgościmy na dobre, warto dokonać wszelkich zmian i udogodnień, które sprawią, że w naszych czterech ścianach będzie nam się mieszkało komfortowo.

Zacznij od projektu

Stan deweloperski mieszkania może być jego dużą zaletą. Pozwala nam bowiem na urządzenie przyszłego gniazdka tak, by w najdrobniejszych szczegółach nam odpowiadało. Zanim jednak wynajmiemy ekipę lub samodzielnie zabierzemy się za przeprowadzanie remontu, zorientujmy się, od czego zacząć remont mieszkania deweloperskiego. Jeżeli nigdy się nie zajmowaliśmy wykańczaniem mieszkań, to zdecydujmy się zlecić te prace profesjonalnej firmie, która oferuje mieszkania pod klucz. Kompleksowe wykończenie mieszkania musi być jednak poprzedzone odpowiednim planem i projektem, które są podstawą do dalszych działań. Trudno jednoznacznie określić, czym jest stan deweloperski mieszkania, może on bowiem różnić się w zależności od inwestora. Pewne jest, że takie mieszkanie powinno być ocieplone, z podłączonymi mediami, nie może w nim zabraknąć także tynków, posadzek, a także drzwi i okien. Gdy to wszystko już w mieszkaniu jest, to najlepszy moment, aby zacząć dalsze prace, dzięki którym uzyskamy wykończenie pod klucz. Co to znaczy? Jest to po prostu mieszkanie gotowe do zamieszkania, do którego możemy się wprowadzić bez potrzeby przeprowadzania w nim jakichkolwiek remontów. W tym przypadku także dużo zależy od inwestora, więc standard takich mieszkań może być różny. Urządzając lokum pod klucz zacznijmy od zrobienia podłóg, jeżeli ich nie było w stanie deweloperskim.

Skorzystaj z wiedzy profesjonalistów

Mieszkanie w stanie deweloperskim nie musi nam spędzać snu z powiek, a dzięki dobrze sporządzonemu projektowi, mamy szansę szybko w nim zamieszkać. Jeżeli zdecydujemy się na współpracę z firmą, w której doświadczeni architekci wnętrz przygotują nam projekt odpowiadający naszym upodobaniom, to możemy szybko zamieszkać w mieszkaniu z naszych marzeń. Firma zajmująca się profesjonalnie aranżacją wnętrz ma w swojej ofercie wiele rozwiązań, dzięki którym każdy klient dostanie dopasowany do jego indywidualnych potrzeb projekt. Nie musimy wiedzieć od czego zacząć remont mieszkania deweloperskiego, jeżeli ten obowiązek zlecimy fachowcom. Profesjonalne firmy przedstawiają swoim klientom zazwyczaj kilka pakietów oferujących urządzenie mieszkania pod klucz. Zanim przystąpimy do realizacji projektu, możemy go w najdrobniejszych szczegółach skonsultować z architektem wnętrz, aby mieć pewność, że otrzymamy to, czego oczekujemy. Omówić z nim warto między innymi wybór odpowiednich mebli, stylu, jaki będzie reprezentować mieszkanie, a także to, jakie zostaną użyte materiały obiciowe.  Nowoczesne wykończenie mieszkania to umiejętność, którą nie każdy posiadł, dlatego zlecenie tego profesjonalistom jest doskonałym rozwiązaniem. Pomogą oni stylowo i praktycznie urządzić nie tylko mieszkanie, ale każde lokum pod klucz. Do wystroju przywiązujemy coraz większą wagę, bo w gustownie zaaranżowanym miejscu czujemy się bardziej komfortowo. Dlatego dbamy też, aby nasze miejsca pracy były nie tylko funkcjonalnie urządzone, ale i z klasą. Jeżeli przed zdecydowaniem się na współpracę z architektem, chcemy zdobyć jak najwięcej informacji, to w wyszukiwarkę wpiszmy „wykończenie pod klucz co to znaczy”. 

Standard, na jaki zasługujesz

Stan deweloperski mieszkania wymaga sporo pracy, zanim do mieszkania się wprowadzimy i będziemy cieszyć wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami. Dobrym sposobem na to, abyśmy jeszcze przed realizacją projektu mogli zobaczyć, jak będzie się prezentowało nasze mieszkanie, jest trójwymiarowy model. Z pewnością bardziej przemówi on do naszej wyobraźni niż projekt wykonany na papierze. Mieszkania pod klucz mogą mieć różny standard, w zależności od zasobności naszych portfeli i jakości materiałów zastosowanych podczas aranżacji. Powierzając jednej firmie cały zakres koniecznych do wykonania prac, możemy mieć pewność, że nasze mieszkanie będzie spójne stylistycznie, a koszt usługi niewygórowany.  Decydując się na nowoczesne wykończenie mieszkania, możemy zlecić architektowi wybór sprzętów, które będą w tym właśnie stylu. Architekt pomoże nam też zaaranżować kuchnię w taki, sposób, aby była maksymalnie funkcjonalna, a miejsce w niej dobrze wykorzystane. Urządzenie lokum pod klucz z pomocą firmy wykończeniowej, to sposób na sukces. Fachowcy pomogą nam dopracować każdy szczegół – od koloru fugi, przez dobór klamek, aż po wybór mebli.

Author: Le Corbusier