Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Mam własne mieszkanie

Po dalszej krewnej odziedziczyłam mieszkanie przy ul. Aleksandrowskiej w Łodzi. Starsza pani była siostrą mojej babci, a ponieważ nie miała własnych dzieci, po jej śmierci lokum przypadło w spadku memu ojcu. Który z racji pobytu zagranicą zrzekł się nieruchomości na moją rzecz. Wymiana korespondencji zawierającej niezbędne pełnomocnictwa, kilka wizyt w sądzie, a potem u notariusza i tak stałam się właścicielką dwupokojowego mieszkania w trzecim co do wielkości mieście Polski. To nieco daleko od mojego obecnego miejsca zamieszkania, ale przecież nie od razu muszę się tam przeprowadzać. A i tak zanim się przeniosę do Łodzi potrzebny będzie częściowy chociaż remont mieszkania.

Chcę je odnowić

Po przyjeździe na miejsce będę musiała dokładnie przyjrzeć się sufitom, podłodze i ścianom. Niewiele wiem o swojej ciotecznej babci, bo nigdy jej nie poznałam, ale domyślam się, że samotna staruszka niekoniecznie miała środki potrzebne do okresowego odświeżania mieszkania. Nawet jeśli obędzie się bez kucia tynków, to zakładam, że ścianom nie zaszkodzi mycie i malowanie. Łódź, z tego co słyszałam, słynęła i nadal słynie z profesjonalnego barwienia tkanin, więc i na pokrywaniu farbą ścian ktoś powinien się znać. Tym bardziej, że skoro mam już własne lokum, to chciałabym urządzić się w nim po swojemu. Marzą mi się barwne, fantazyjne wzory na chociaż jednej ścianie w większym pokoju. Widziałam podobne w pokoju siostry mojego byłego chłopaka i od tamtego czasu w głowie wymyślam własny wzór.

Muszę znaleźć dobrych fachowców

Zanim jednak do tego dojdzie, muszę powściągnąć wodze fantazji i poszukać w Łodzi firmy remontowej – porządnej, solidnej i uczciwej. Mimo posiadanych oszczędności moje środki finansowe są dość ograniczone, więc jeśli będzie potrzebny duży remont, będę musiała robić go etapami. Zacznę prawdopodobnie od ścian, potem odświeżę sufit. Nigdy nie podobały mi się kasetony, ale może w mieszkaniach w tzw. starym budownictwie to będzie lepsze rozwiązanie niż tylko zwykłe malowanie? Większość moich bliskich mieszka w domach jednorodzinnych, więc chyba będę musiała poprosić o radę fachowców z firmy remontowej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes