galeria handlowa

Mała architektura w galerii handlowej

Galerie handlowe są stałym elementem krajobrazu wielu polskich miast. Są tak oczywiste, że często nie zwracamy uwagi na to, jak są zagospodarowane ich wnętrza. Dopiero wówczas, gdy czegoś ewidentnie zabraknie, zaczynamy zastanawiać się nad tym, jak właściwie powinna wyglądać infrastruktura we wnętrzu galerii handlowej. Mała Miejska Architektura Baster podpowiada, co jest ważne, by właściwie przygotować tego typu przestrzeń.

Dlaczego mała architektura jest ważna?

Galerie handlowe to często małe miasteczka z restauracjami, butikami i przestrzenią przeznaczoną na wypoczynek, która – wbrew pozorom – bywa decydująca. Wynika to z faktu, że galerie handlowe prześcigają się w ofercie sklepów, jednak nie zawsze pamiętają, że należy zadbać o każdy szczegół małej architektury. Jak pokazuje praktyka, klienci cenią sobie możliwość krótkiego wypoczynku, np. na wygodnej ławce. Powinna ona mieć oparcie i być umiejscowiona w przyjaźnie zaaranżowanej przestrzeni, najlepiej w otoczeniu roślin zielonych. Może to być ławka wykonana z kompozytów lub produkty typu ławki parkowe metalowe – najważniejsze jest, aby zmęczony zakupami klient mógł chwilę odpocząć. Jeżeli nie będzie miał na czym usiąść, najprawdopodobniej wyjdzie z budynku galerii.

Mała architektura w galerii handlowej

Każda galeria handlowa powinna być wyposażona w tzw. małą architekturę. Wewnątrz będą to przede wszystkim ławki, donice i kosze na śmieci. Kosze mogą być nowoczesne, owalne lub okrągłe, nadające się zarówno do zastosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Mogą to być również produkty zaprojektowane do konkretnej galerii handlowej. Na zewnątrz galerii handlowej można też postawić ławki w industrialnym, minimalistycznym stylu. Doskonale sprawdzą się ławki parkowe metalowe. Ich nowoczesne wzornictwo najczęściej jest oparte na siedziskach wykonanych z drewna. Możliwe są różne propozycje stylistyczne, np. ławka ażurowa wykonana ze stali. Jej zaletą jest to, że jeśli stoi na zewnątrz, to po deszczu bardzo szybko wysycha. W pobliżu galerii handlowej – oprócz ławek – przydadzą się również stojaki na rowery, aby klienci mogli je zostawić w optymalnych, bezpiecznych warunkach.

Ławki

Ławki parkowe metalowe kupione u sprawdzonego producenta, np. na basterlawki.pl, razem z sofami lub fotelami, które są w galeriach handlowych, umożliwiają chwilę odpoczynku w trakcie zakupów. Ławki powinny być dopasowane nie tylko do stylu konkretnej galerii, ale też praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Niezwykle istotny jest więc wybór odpowiedniego produktu. Do galerii handlowej o klasycznym wnętrzu będą pasować ławki żeliwne z ozdobnymi okuciami. Mogą mieć drewniane siedzisko, które będzie wygodne dla klientów. Ławki betonowe doskonale sprawdzą się na zewnątrz budynku. Są odporne na warunki atmosferyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Mogą mieć wygodne siedziska z naturalnego drewna, które doda im lekkości i naturalności. Mogą mieć też różne kształty, choć największą popularnością cieszy się funkcjonalna ławka podłużna.

Author: Le Corbusier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *