Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Lokum dla studenta

Studiowanie wymarzonego kierunku nieraz pociąga za sobą konieczność opuszczenia rodzinnego domu i przeprowadzenia się do innego miasta. To w nim spędzisz większość czasu przez najbliższe kilka lat. Jedno z ważniejszych pytań, jakie musisz sobie postawić, zanim rozpoczniesz naukę na pierwszym roku studiów brzmi: Gdzie będę mieszkać?

Dom studencki
Najprostszym i stosunkowo najtańszym rozwiązaniem jest akademik. Każdy duży uniwersytet (nawet w niedużym mieście, jak np. Lublin) ma kilka domów studenckich. Przed rozpoczęciem nauki możesz złożyć podanie o przyjęcie do jednego z nich. Pamiętaj jednak, by zrobić to jak najszybciej, gdyż zazwyczaj o uzyskaniu miejsca w akademiku decyduje kolejność zgłoszeń. Zaletą takiego rozwiązania, oprócz ceny, jest fakt, iż będziesz dzielić pokój z osobami podobnie jak Ty zdobywającymi wiedzę. Czasem nawet może się zdarzyć, że będą to studenci tego samego kierunku, na którym się uczysz. Jeśli nawet nie będzie ich w Twoim pokoju, to na pewno znajdziesz ich w którymś z sąsiednich. Da Ci to okazję do poznania obiegowych opinii na temat wykładowców i ich wymagań, a także pomoże Ci przygotować się do konkretnych zajęć na studiach. W ten sposób poznasz ich specyfikę, zanim zaczniesz na nie uczęszczać.

Pokój na stancji
Jeśli Twoi znajomi również dostali się na studia w tym samym mieście, co Ty, wraz z nimi możesz poszukać kilkupokojowego mieszkania do wynajęcia. Będzie Ci łatwiej zaaklimatyzować się w nowym mieście, jeśli będą Ci towarzyszyć osoby, które znasz już od paru lat. Także w kwestii podziału obowiązków – sprzątania, wynoszenia śmieci, mycia naczyń – szybciej porozumiesz się z kolegą niż z niedawno poznanym współlokatorem. Jeśli jednak w nowym mieście będziesz sam – bo np. większość osób wyjechała do Warszawy, a Ty wybrałeś Lublin – będziesz zmuszony dzielić lokum z osobami, których wcześniej nie znałeś. Wówczas zorientuj się, czy w pobliżu siedziby wydziału, na którym będziesz studiować, oferowane są jakieś pokoje do wynajęcia. Skoro nie do końca masz wpływ na to, z kim będziesz mieszkać, zadbaj przynajmniej o to, by mieć blisko na uczelnię.

Wśród wielu propozycji na rynku nieruchomości kierowanych do studentów wybierz dla siebie odpowiednie i komfortowe lokum, w którym będziesz mógł uczyć się i odpoczywać po zajęciach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes