Klimatyzator kasetonowy- najlepsze sposoby na upały

Klimatyzator kasetonowy- domowe sposoby na niższą temperaturę we wnętrzu

Lato to czas beztroskich zabaw na dworze, ale też upałów wewnątrz naszych domów. Wysoka temperatura przeszkadza przede wszystkim mieszkańcom bloków, na osiedlach z lat osiemdziesiątych dominują przecież dłuższe wieżowce, które pod wpływem południowego słońca zmieniają się niemal w solaria. Jak temu zaradzić? Jak zmniejszyć ilość słońca w domu?

Pierwszym skutecznym sposobem mogą być zasłony typu blackout i nie należy bać się ciemnych kolorów. Takie zasłony zmniejszają ilość jaskrawych promieni słonecznych w pomieszczeniu aż o 60%. Poza tym tworzą przytulną atmosferę i stanowią ładne tło na przykład do zdjęć.

Drugim sposobem na upały jest zacieniony balkon, warto zacząć od konstrukcji na przykład kratki, którą z łatwością można dostać w każdym sklepie budowlanym. Zamontować ją można po prostu na plastikowe zatrzaski, które także kupimy w supermarkecie budowlanym. Na kratce zawieszamy modne donice, na przykład ze sztucznego rattanu i wkładamy do nich ulubione rośliny. Taka zielona ściana skutecznie ochroni przed ostrym słońcem i sprawi, że spoglądając w stronę balkonu poczujemy się jak na egzotycznych wakacjach.

Klimatyzator kasetonowy- cisza i spokój

Kolejnym bardzo skutecznym sposobem na upały jest klimatyzator kasetonowy, który można zamontować na stałe i cieszyć się niską temperaturą w domu, nawet jeśli na zewnątrz panują upały. Klimatyzatorem kasetonowym można skutecznie obniżyć temperaturę w całym domu. Jego dużą zaletą jest także cicha praca, w przeciwieństwie do modeli przenośnych klimatyzator kasetonowy pracuje bardzo cicho.

Author: Le Corbusier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *