Klasyka z Persji

Salon w prosty sposób może zyskać na urodzie i stać się bardziej przytulny – wystarczy, że na podłodze położymy dywan. Ich wybór na rynku jest tak duży, że często przyprawia nas o zawrót głowy. Zawsze jednak możemy postawić na klasykę, która nigdy nie wyjdzie z mody. 

Dywan z historią 

Tkaniny mają znaczący wpływ na to, czy nasze wnętrze będzie eleganckie. Zasłony, obrusy, a także dywany to te elementy wyposażenia, których wygląd, jakość czy kolor mają duże znaczenie dla ogólnego wrażenia. Dywany perskie znamy i cenimy od lat. Wnoszą one do naszych wnętrz powiew egzotyki i pozwalają stworzyć niebanalne aranżacje. Ich historia jest długa i ciekawa. Te ręcznie wytwarzane tkaniny znane są już od wielu wieków. Pochodzące z Persji dywany są najczęściej ozdobione motywami roślinnymi lub zwierzęcymi. Doskonale pasują do przestronnych wnętrz, w których można je pięknie wyeksponować. Zestawiony z klasycznymi meblami i stonowanym wystrojem, dywan perski lśni pełnym blaskiem. Nie bez powodu jest on symbolem luksusu, elegancji i dobrej jakości. Dywan perski najpiękniej będzie się prezentował na tle białej ściany i w pokoju, w którym nie ma nadmiaru sprzętów. W czasach PRL-u dywan taki był niemal w każdym domu, ale rzadko wówczas miał odpowiednią oprawę, więc pewnie dlatego wielu z nas się do niego zniechęciło. Niesłusznie, bo jego uroda jest niezaprzeczalna, i dywan ten będzie wyglądał bardzo współcześnie, jeżeli odpowiednio go wyeksponujemy.

Do wnętrz tradycyjnych i nowoczesnych

Zanim spełnimy marzenie o perskim dywanie, przemyślmy każdy szczegół wyposażenia pokoju, w którym ma on się znaleźć. Gdy już to zrobimy, to czas na wybór odpowiedniego dywanu.  Kolekcje różnego rodzaju dywanów znajdziemy w sklepie internetowym pod adresem: https://7kd.pl/227-dywany-perskie. Bogato zdobione dywany perskie to wbrew pozorom również propozycja dla osób ceniących sobie minimalizm. Najlepiej się bowiem prezentują, gdy są jednym z niewielu akcentów kolorystycznych we wnętrzu, inaczej, w nadmiarze wzorów i kolorów, ginie cały ich urok, a efekt ociera się o kicz. Dywany perskie pokochali jednak także wielbiciele stylu industrialnego, które   służą do przełamania surowości wnętrza. Zestawione z surowymi materiałami, jak beton, kamień, metal czy szkło, zyskują nową jakość i są wyeksponowane w sposób, na jaki zasługują. Dywan perski zdecydowanie najlepiej wygląda w pomieszczeniu przestronnym, gdzie zajmuje tylko niewielką część podłogi, a na pewno nie powinien przykrywać jej w całości. Dobrze się komponuje z klasycznym parkietem, a także z prostą drewnianą podłogą.

 

Author: Le Corbusier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *