Jak zadbać o okna (Barlinek)?

Okna to jeden z elementów wyposażenia, który pozwala oświetlać wnętrza naturalnym światłem. Współcześnie najczęściej wybiera się okna PVC. Jak zadbać o nie, by służyły przez długie lata? Jak konserwować okna (Barlinek)?

Dbanie o okna w pięciu krokach

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić po zamontowaniu okien (np. kupionych w Paneldom), jest zdjęcie folii z ram. Gdy zrobimy to bezpośrednio po zamontowaniu okna, wystarczy tylko podważenie jej w narożniku. Zostawiona na dłużej może doprowadzić do powstania nieestetycznych przebarwień na profilach. Z naklejkami na szybach postępujemy identycznie.

Drugi krok to zabezpieczenie okien na czas prac wykończeniowych. Najlepszym zabezpieczeniem stanie się specjalna folia, która pozwoli uniknąć powstania plam z np. farby czy zaprawy murarskiej. Gdy jednak plamy przez przypadek się pojawią, należy je od razu usunąć odpowiednim środkiem czyszczącym.

Kolejny krok dbania o okna (Barlinek) to mycie szyb. Najlepiej użyć płynu do szyb z dodatkiem alkoholu i bawełnianej ściereczki lub ręczników papierowych. Zabrudzenia z ram najłatwiej będzie usunąć ciepłą wodą z delikatnym środkiem czyszczącym. Należy pamiętać, by go mocno rozcieńczyć.

Czwarta rzecz pozwalająca zadbać o okna PVC od Paneldom to czyszczenie okuć i uszczelek. Do obu tych elementów można zamówić specjalne preparaty do czyszczenia w internecie. Większość z nich ma odczyn neutralny, dzięki któremu unikniemy uszkodzenia profili. Ostatni krok to tzw. przegląd przeprowadzony przez serwisanta. Naoliwi okucia, sprawdzi klamki oraz podpowie jakich środków chemicznych używać, by zapewnić oknom (Barlinek) długie lata bezawaryjnego otwierania oraz nienaganny wygląd.

Gdzie kupić najwyższej jakości okna (Barlinek)?

Najwyższej jakości okna PVC możesz kupić w sklepie Paneldom w Barlinku. Oprócz okien (z montażem) sklep oferuje:

  • okna,
  • rolety wewnętrzne i zewnętrzne,
  • drzwi zewnętrzne i wewnętrzne,
  • bramy garażowe i panele.

Okna ze sklepu Paneldom mają wiele zalet, które sprawiają, że klienci wybierają je bardzo często. Produkty z tego sklepu to:

  • wytrzymałość,
  • trwała konstrukcja,
  • dobra izolacja akustyczno-termiczna,
  • łatwe utrzymanie w czystości.

Każde z okien z Paneldom ma tzw. pustkę powietrzną, dzięki której utrzymanie ciepła w pomieszczeniu jest łatwiejsze. Oprócz okien PVC w sklepie można kupić także okna (Barlinek) aluminiowe. Usługę montażu sklep wykonuje na terenie Barllnka i okolic. W oknach można zamontować dodatkowe elementy m.in. blokadę antywłamaniową.

Author: Le Corbusier