Jak wybrać najlepszego dewelopera?

W czasach wielu afer związanych z oszustwami firm deweloperskich zaufanie do deweloperów mocno się zmniejszyło. Coraz częściej przed podpisaniem umowy, zastanawiamy się czy aby nie staniemy się kolejną ofiarą nierzetelnego pseudodewelopera. Jest jednak kilka sposobów na sprawdzenie rzetelności firmy, z którą zamierzamy współpracować. Nie bójmy się dociekać, gdyż podpisując umowę na zakup nieruchomości od dewelopera powierzamy mu swoje pieniądze i marzenia o przyszłości.

Wiarygodny deweloper – jak go sprawdzić

Każdy profesjonalny deweloper powinien posiadać zarejestrowaną firmę deweloperską. Może być także jej przedstawicielem. To, czy firma oferująca nieruchomości na sprzedaż rzeczywiście istnieje i działa prawnie możemy sprawdzić w rejestrze CEIDG i KRS. Warto także odwiedzić siedzibę firmy i zajrzeć na firmową stronę internetową.

Zrealizowane nieruchomości

Najlepszą wizytówką każdego dewelopera są oczywiście jego ukończone realizację. Zapytajmy w rozmowie o portfolio z miasta Szczecin czy możliwość porozmawiania z byłymi klientami. Dobrym źródłem informacji są także fora internetowe. Takie informacje powinniśmy również znaleźć na stronie internetowej firmy deweloperskiej, z usług której chcemy skorzystać.

Tylko sprawdzone nieruchomości na sprzedaż

Wiele osób obawia się, że nawet po sprawdzeniu dewelopera padnie ofiarą oszustwa, np. z powodu nieuregulowanej kwestii prawnej gruntów, na których stoi nieruchomość. Żądajmy więc od dewelopera działającego na terenie gminy Dopiewo okazania wszelkich zaświadczeń, potwierdzających uregulowany stan prawny.

Sprawdź – mieszkania na sprzedaż!

Author: Le Corbusier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *