Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Jak przedłużyć trwałość i dobry wygląd budynku

Często martwimy się o nasz wygląd. Pojawienie się pierwszej zmarszczki i zauważenie jej zapamięta każdy z nas, a zwłaszcza kobieta. Chcielibyśmy wyglądać pięknie i młodo nawet w podeszłym wieku. Dlatego dbamy o siebie. Kobiety wklepują liczne kremy i chodzą do kosmetyczki, a panowie często te kremy po kryjomu podbierają. To nasza powłoka cielesna, więc mądrze robimy, inwestując w jej ochronę.

Ale czy to samo nie powinno dotyczyć naszych mieszkań i domów? Te miejsca dają nam schronienie i umożliwiają stworzenie prawdziwego domu, do którego każdy chce wracać.

Jak zadbać o trwałość i dobry wygląd budynku na długie lata?

Impregnaty dla budownictwa

Warto pomyśleć o zapewnieniu trwałości naszego domu już w momencie budowy, czy remontu. Istnieje szeroka gama impregnatów dla budownictwa. Możemy dzięki nim zabezpieczyć przed erozją i zapewnić trwałość takim materiałom jak:

  • szkło i drewno
  • bruk i beton
  • gips i wyroby gipsowe
  • kamień naturalny
  • ceramika i klinkier

Działanie impregnatów

Najlepsze są impregnaty dla budownictwa działające w oparciu o nanotechnologię. Cząsteczki impregnatu wnikają w chronioną powierzchnię, tworząc trwałą powłokę, chroniącą przed erozją czy zabrudzeniami. Jak to wygląda w praktyce?

Mój ulubiony impregnat to ten do kabin prysznicowych. Chroni przed powstawaniem nalotu z mydlin oraz kamienia z wody. Efekt po zastosowaniu trwa do dwóch lat. Przyznam się, że przed dowiedzeniem się o jego istnieniu, naloty w kabinie prysznicowej oznaczały zażartą walkę o każdy centymetr sprzątanej powierzchni. Dziś to już przeszłość i opowieści te mogę włożyć śmiało między bajki o Kopciuszku.

Kolejny z moich ulubionych impregnatów dla budownictwa, to ten chroniący przed graffiti. Do tej pory mój dom, z elewacją bezpośrednio od ulicy, narażony był na ataki samozwańczych artystów. Ich graffiti sztuką jednak nie było, najczęściej pojawiały się obraźliwe słowa i slogany zawierające przekleństwa. Środek czyszczący, a później impregnat, okazały się wybawieniem z tego kłopotu. Po zastosowaniu impregnatu wystarczy w przypadku powstania kolejnego graffiti zmyć je wodą pod ciśnieniem.

Który impregnat wybrać?

Warto kierować się jakością oraz zastosowaną w preparatach technologią. Nanotechnologia to prawdopodobnie najlepsza ze znanych mi technik ochrony powierzchni za pomocą impregnatów.
Jest trwała i skuteczna. Szukając także przystępnych cen, znalazłem produkty z serii wykorzystującej technologię nanocząsteczek w Internecie.

Cena wydaje się być przystępna, biorąc pod uwagę, że usuwanie skutków zaniedbań i braku impregnacji jest nie tylko bardziej kosztowne niż zakup impregnatów, ale też i czasochłonne. Wyobraźmy sobie wspomniane szorowanie kabiny prysznicowej. Nie dość że pochłania to dużo czasu, to często – nie daje żadnych efektów, przy zastosowaniu zwykłych środków czyszczących. Dziękuję bardzo, w mojej bajce chcę być księciem, a nie Kopciuszkiem. Zaoszczędzony na szorowaniu i czyszczeniu czas mogę przeznaczyć na cieszenie się życiem i spędzenie go z bliskimi mi osobami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes