Jak dobrać meble do pokoju dziecka ?

Umeblowanie do pokoju to bardzo ważna kwestia. Zdarza się jednak, że niektórzy rodzice, szczególnie Ci, którzy spodziewają się pierwszego potomstwa, nie wiedzą jak dobrać idealne meble do pomieszczenia w którym ich pociecha będzie spędzać większość swojego czasu. Bowiem będzie w nim nie tylko spać, ale i się bawić, czy w przyszłości się uczyć. Właśnie ze względu na te czynniki, trzeba dobrać właściwe umeblowanie.

 

Czy kolor wyposażenia ma znaczenie?

 

Kolor mebli to indywidualna sprawa. Jednym mogą podobać się niebieskie czy różowe, a jeszcze innym czarne lub szare. Najbardziej neutralnym kolorem, jest kolor biały. Sprawdzi się z zarówno wtedy, gdy będziemy wybierać meble dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Zdarzają się przypadki, że płeć wskazana przez lekarzy, po rozwiązaniu może okazać się omylna. Wówczas wybierając obiektywny kolor, jakim jest biały, możemy uniknąć niezadowolenia w sytuacji, gdy wymalujemy pokój na różowo, ozdobimy naklejkami z księżniczkami, a dziecko zamiast dziewczynką, okaże się chłopcem. Białe meble dla dziewczynki, tak jak i dla chłopca nie są “przytłaczające”, jak te ciemne. Ta barwa przez swój jasny odcień może nas uspokoić, zmotywować do różnego rodzaju działań, czy pomóc lepiej skoncentrować. 

 

Plusy i minusy białego umeblowania.

 

Wiele jest korzyści jakie niesie za sobą jasny wystrój. Po pierwsze, jasne wnętrze optycznie powiększa nam powierzchnię pokoju. Jak już wcześniej wspomniane zostało w artykule, ten kolor daje wewnętrzny spokój oraz harmonię. Dzieci będą się dobrze czuły w takim otoczeniu. Neutralność tej barwy sprawia, że niezależnie od koloru ścian, dywanów, pościeli czy innych detali, białe łóżko, komoda lub szafa wpasują się idealnie niemalże wszędzie. Będą pasować do praktycznie każdej innej kolorystyki, która będzie zawarta w pomieszczeniu. Korzyściom jest co niemiara. Natomiast największą wadą białych mebli jest to, że szybko mogą się brudzić. Każda plama, czy fantazja artystyczna dziecka, będzie się odznaczać. 

Author: Le Corbusier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *