Głęboka, czy płytka studnia: jakiej potrzebujesz?

Kiedy myślisz o studni, prawdopodobnie myślisz, że jest bardzo głęboka. Jednak, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że niektóre studnie są głębsze niż inne? Zobacz, czym się różnią. Zwróć też uwagę na to, jakie zalety mają studnie głębinowe pomorskie.

Co to jest płytka studnia?

W tym przypadku źródło wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi. Specjaliści zmierzą poziom wody i obliczą, na jakiej głębokości należy wykopać studnię. Zwracają uwagę na niski punkt zwierciadła w ciągu roku, również w czasie suszy.

Co to jest głęboka studnia?

Jak sama nazwa wskazuje, studnie głębinowe pomorskie są niezbędne wtedy, gdy zwierciadło wody znajduje się głęboko pod ziemią. Jeśli Twoja nieruchomość znajduje się na skałach, zwróć uwagę na taką studnię.

Pompy głębinowe są zanurzalne. Umieszcza się je w studni, czasem na głębokości kilkudziesięciu metrów. Elementy sterujące pompy znajdują się na poziomie gruntu.

Studnie głębinowe pomorskie zapewniają większe zapasy wody niż płytkie opcje. To oznacza, że możesz pompować więcej wody bez obawy, że wyschną. Z drugiej jednak strony, potrzebujesz więcej wody deszczowej i powierzchniowej, aby ją uzupełnić. Czasami trzeba będzie poczekać nawet kilka miesięcy.

Jakie zalety mają jeszcze studnie głębinowe?

Takie studnie zapewniają stabilność dostaw. Są w mniejszym stopniu narażone na wyschnięcie niż płytkie studnie. Dlaczego? Podczas suszy woda nie znika całkowicie z ziemi. Po prostu wnika głębiej w zimę. Z tego powodu wiele osób stara się pogłębić studnię. gdy zapasy wody stają się niestabilne.

Warto przy tym podkreślić, że w głębszych studniach znajduje się mniej bakterii.

Author: Le Corbusier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *