Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Delegacje zagraniczne a rynek nieruchomości w Polsce

Coraz więcej zagranicznych firm otwiera w Krakowie swoje oddziały. Nowi pracownicy rekrutowani są spośród mieszkańców metropolii, ale stanowiska kierownicze obejmują menadżerowie z zachodniej Europy. Jak to zjawisko wpływa na krakowski rynek nieruchomości?

Wynajem mieszkań

Dla pracowników wyjeżdżających w zagraniczną delegację do Europy centralnej wynajmuje się apartamenty w Krakowie. Dzięki temu mają oni zapewnione komfortowe warunki na czas pobytu na obczyźnie. Są przyzwyczajeni do wyższych standardów mieszkaniowych, dlatego i lokum, które będą przez jakiś czas użytkować, musi być urządzone w standardzie premium. Zazwyczaj jest ono wynajmowane za pośrednictwem jednej z agencji nieruchomości z Krakowa. Jej pracownicy, w imieniu zagranicznego lokatora, zawierają umowę najmu z właścicielem apartamentu, którym najczęściej jest deweloper. Działając na mocy udzielonego pełnomocnictwa, reprezentują również cudzoziemca przed urzędami i instytucjami, a także pośredniczą w zawieraniu umów na dostarczanie prądu, gazu i Internetu.

Wynajem magazynów

Czasami zagraniczne przedsiębiorstwo, oprócz wynajętego biura i mieszkań dla pracowników, potrzebuje hal magazynowych. Z pomocą wówczas przychodzi biuro nieruchomości z Krakowa. W swojej ofercie ma wiele hal produkcyjno-magazynowych położonych na obrzeżach miasta, których właściciele szukają najemców. Pośredniczy zatem w negocjacjach cenowych i ustalaniu warunków, na jakich zagraniczny inwestor miałby korzystać z powierzchni magazynowych. W razie nieobecności wynajmującego, pracownicy biura nieruchomości są gotowi zaprezentować przedstawicielowi firmy zagranicznej obiekt przeznaczony do wynajmu oraz zaproponować dogodny dojazd do niego.

Zainteresowanie zagranicznych przedsiębiorstw przekłada się na ruch na rynku nieruchomości. Wiele lokali, na wynajem których polscy pracownicy rzadko mogą sobie pozwolić, znajduje najemców wśród menadżerów z zagranicy. Co więcej, część deweloperów we stawianych przez siebie nieruchomościach stosuje podział na lokale przeznaczone na rynek krajowy oraz apartamenty projektowane z myślą o cudzoziemcach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes