Sztuka i użyteczność | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Czas na czyszczenie elewacji

Jeśli zdecydowałeś się na samodzielne mycie elewacji, to powinieneś nie tylko zaopatrzyć się dobry sprzęt do mycia, ale również zastanowić się jakich środków użyć, aby nie zniszczyć nałożonego tynku.

Czyszczenie różnych rodzajów tynków

Jeśli elewacja Twojego domu została wykonana z tynków mineralnych, to nie powinieneś jej szorować za pomocą szczotki, ponieważ możesz ją łatwo uszkodzić. Pamiętaj, że do mycia tynków mineralnych stosuje się wyłącznie wodę.
Jeśli z kolei do wykonania elewacji użyto tynku akrylowego, to zwróć uwagę, że nie jest on odporny na grzyby, mech, bądź glony, dlatego powinieneś przeprowadzić zabieg odkażający, czyli oprócz wody wykorzystać do mycia także środki grzybobójcze.
Ważna jest też faktura elewacji Twojego domu. Jeżeli położono tynk typu kornik, to musisz się liczyć z tym, że najprawdopodobniej w jego zagłębieniach znajduje się kurz i inne zanieczyszczenia. Może to oznaczać, że mycie elewacji będzie dość trudne. Tynki typu baranek lub o strukturze kamyczkowej będą mniej podatne na zabrudzenia, ponieważ mają gładszą strukturę.

Metody na czyszczenie elewacji domu

Na wybór odpowiedniej metody będą miały wpływ dwa podstawowe czynniki: rodzaj elewacji oraz rodzaj zabrudzeń. Niektóre ze sposobów czyszczenia nie są możliwe do wykonania we własnym zakresie, więc najlepiej będzie zatrudnić profesjonalną firmę.
Najnowsze metody czyszczenia elewacji to użycie suchego lodu, mgły wodnej albo zastosowanie dedykowanych substancji, które wchodzą w reakcje chemiczne z zabrudzeniami. Usuwanie zanieczyszczeń z elewacji można też przeprowadzić za pomocą hydropiaskowania, które jest całkowicie bezpieczne dla tynku. Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://www.hi-techwroclaw.pl/mycie-cisnieniowe.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes