Co sprawia, że warto postawić na pompy ciepła Vasti M?

Pompy ciepła typu monoblok to rozwiązanie grzewcze, na montaż którego decyduje się coraz więcej mieszkańców naszego kraju. Powodem jest tu przede wszystkim znakomita efektywność tego typu urządzeń, połączona z ekologią. W przeciwieństwie do pieców i kotłów, pompa wykorzystuje powietrze z zewnątrz budynku, aby podgrzać wodę użytkową. Dzięki temu, użytkownik nie musi obawiać się emisji trujących spalin ani przyczyniania się do wyczerpywania złóż naturalnych. Za najskuteczniejsze urządzenia tego typu uchodzą obecnie pompy ciepła Vasti, wyposażone w szereg nowatorskich rozwiązań, mających na celu wydłużenie ich żywotności oraz zapewnienie użytkownikom pełnego komfortu eksploatacji. Oto, co warto zatem wiedzieć na ich temat.

 

Pompy ciepła monoblok – jak to działa?

 

Jak wspominaliśmy na wstępie, pompy ciepła są urządzeniami ekologicznymi, pobierającymi niezbędną energię bezpośrednio z powietrza. Kluczowym elementem każdej pompy jest tu sprężarka, odpowiedzialna za sprężanie oraz podgrzewanie. W efekcie, czynnik chłodniczy przenosi energię bezpośrednio do medium grzewczego, którym jest najczęściej właśnie woda użytkowa. Następnie, medium robocze przenosi generowane ciepło do poszczególnych jego odbiorników. Schłodzony czynnik chłodniczy trafia z powrotem do sprężarki, co pozwala na płynne powtarzanie całego procesu. Pomimo swojego ogólnego zaawansowania, urządzenia te są przy tym niezwykle proste w obsłudze. W asortymencie sklepów, oferujących pompy ciepła z wysyłką, coraz częściej możemy bowiem znaleźć modele, wyposażone w praktyczne wyświetlacze dotykowe.

 

Nowoczesne technologie, obecne w pompach Vasti M

 

Niewątpliwym atutem nowoczesnych pomp ciepła monoblok Vasti M jest obecność nowatorskiej technologii Vasti Frost. Przewód grzejny zapobiega w nich uciążliwemu zamarzaniu wymiennika oraz rur, umieszczonych na zewnątrz budynku. Wewnątrz pojedynczej obudowy znajdziemy z kolei wbudowaną pompę obiegową PWM, zawór przełączający do rozdziału CO/CWU oraz wbudowaną grzałkę pomocniczą i moduł LAN. Za pomocą przejrzystego interfejsu, użytkownik jest w stanie dostosować temperaturę wnętrz do indywidualnych potrzeb, a także sterować pracą innych źródeł ciepła, wykorzystywanych wewnątrz budynku. Istnieje tu również możliwość sparowania pompy z aplikacją mobilną, dzięki której bez trudu sprawdzimy aktualne parametry urządzenia. Urządzenia z serii Vasti M są dostępne w wersji 6, 9, 12, 15 oraz 19 kW. Korzystać mogą z nich więc zarówno domy jednorodzinne, jak i wszelkie siedziby firm, chcące kontynuować swoją działalność w duchu zróżnicowanego rozwoju.

Author: Le Corbusier